Pohovor v létě? Zapomeňte na kraťasy a minisukně

Pohovor v létě? Zapomeňte na kraťasy a minisukně Pohovor v létě? Zapomeňte na kraťasy a minisukně Hledáte práci? Čeká vás důležitý pohovor? Dejte si pozor na to, jak se v horkých letních dnech na schůzku obléknete. Přísný dress code se musí dodržovat, i když je venku přes třicet stupňů.
Pohovor v létě? Zapomeňte na kraťasy a minisukně
{loadposition breadcrumb}

Pohovor v létě? Zapomeňte na kraťasy a minisukně

Hledáte práci? Čeká vás důležitý pohovor? Dejte si pozor na to, jak se v horkých letních dnech na schůzku obléknete. Přísný dress code se musí dodržovat, i když je venku přes třicet stupňů.

Odborníci a personalisté doporučují chodit na pracovní pohovory ve vhodném formálním oblečení, i když je venku letní horko. Důležité je také o outfitu přemýšlet a správně ho vybrat, aby se uchazeči na místě mohli plně věnovat otázkám a prezentaci. Navíc první dojem a zevnějšek dělají více než polovinu z celkového hodnocení.

„Naprosto nevhodným oblečením na pohovor jsou jednoznačně kraťasy, sandály, nebo dokonce žabky. Trička také nejsou úplně vhodnou variantou. Dámy by se měly vyvarovat přílišného odhalování, ať už jde o ramena, nebo záda. Nedoporučuji oblékat trička nebo tílka bez rukávů. Nesprávné oblečení může pokazit pohovor hned, jak uchazeč vstoupí do dveří,“ řekla Vendula Petříková, personální ředitelka společnosti EMTC.

Ženy v létě nešlápnou vedle v šatech klasických střihů, které vítězí nad kostýmky. Lepší je zvolit jednobarevnou variantu a nehýřit vzory. Pokud jsou šaty bez rukávů, je lepší doplnit je lehkým sáčkem. Rozzářit outfit lze barevnými doplňky či zajímavou kabelkou. Pozornost je dobré věnovat hlavně materiálům a vybrat ty přírodní a prodyšné.

U mužů stále vedou slim varianty obleků. K pohovoru je lepší zvolit tmavší barvy – tmavě modrou, černou, tmavě šedou. Trendem jsou stále saka s dvěma knoflíčky, slim kalhoty a vypasované košile. Oblek by měl především dobře sedět, měl by být dobře ušitý, čistý, nezmačkaný a vhodně zvolený na danou příležitost.

„Největší faux pas je určitě propocená košile, zmačkaný oblek, naprosto nepadnoucí nebo špinavé oblečení či sportovní boty k obleku. K formálnímu oblečení také nepatří jakákoli čepice nebo batoh na zádech,“ dodala Petříková.

Látky s vyšší příměsí umělých materiálů odborníci rozhodně nedoporučují. Je lepší sáhnout po přírodních a prodyšných materiálech a vybrat z těch kvalitnějších a nepodcenit ani ušití. Správně vybraný oblek nebo šaty budou dobře sedět a budou příjemnější na nošení. Uchazeč bude vypadat dobře, bude se cítit uvolněně a bude budit ten správný dojem důvěryhodnosti.

„Než půjdete na pracovní pohovor, vyzkoušejte si svůj outfit v takové pozici, ve které vás uvidí personalista. Není nic horšího, než když zjistíte, že je sukně moc krátká, rozvírá se vám halenka, kalhoty praskají ve švech nebo že poskytnete pohled na barevné ponožky k tmavému obleku. Oblečení je jedna z mála věcí, které můžete mít přesně pod kontrolou,“ poradila Vendula Petříková.

Související články:

Vztahy bez cenzury!
Váš příběh: Můj nejlepší kamarád je Číňan
Fotogalerie: Módní trendy na léto
sledujte nás na instagramu