3 tipy, jak pečovat o pokožku po opalování

3 tipy, jak pečovat o pokožku po opalování 3 tipy, jak pečovat o pokožku po opalování Kůže po dovolené vyžaduje zvláštní péči. Dostávala několik týdnů pořádně zabrat, a i když vypadá zdravě a opáleně, může být dehydratovaná. Jak o ni tedy správně pečovat, abychom místo hezkého opálení pokožku nepoškodili? Radí dermatoložka MUDr. Monika Arenbergerová.
3 tipy, jak pečovat o pokožku po opalování
{loadposition breadcrumb}

3 tipy, jak pečovat o pokožku po opalování

Kůže po dovolené vyžaduje zvláštní péči. Dostávala několik týdnů pořádně zabrat, a i když vypadá zdravě a opáleně, může být dehydratovaná. Jak o ni tedy správně pečovat, abychom místo hezkého opálení pokožku nepoškodili? Radí dermatoložka MUDr. Monika Arenbergerová.

Slunce, slaná či chlorovaná voda, teplo nebo klimatizace často způsobují vysoušení pleti. Na kůži se objevují šupiny, loupe se, pne nebo může svědit. Slunce se kromě dehydratace podílí i na vzniku pigmentových skvrn, zvýraznění pih, ztenčení kůže a prohloubení vrásek.

1.       Sprcha místo vany

Denní péči v létě začněte výběrem vhodného mýdla, sprchového gelu a čisticího prostředku, a to od rukou přes celé tělo až po obličej. Moderní mýdla a sprchové gely obsahují hydratační složky, která se prostřednictvím sprchy s teplou vodou vstřebávají do pokožky, a pomáhají tak udržovat její přirozenou vláčnost, hebkost a pružnost. Tip Joyonline.cz: Vyzkoušejte například sprchové gely značky Dove, které obsahují některé pokožce přirozené lipidy, a pokožka tak vydrží hydratovaná po delší dobu.

2.       Hydratujte

Čištění pleti ráno a večer je základ každodenní celoroční péče. K čištění pleti od mazu, nečistot a zbytku dekorativní kosmetiky pomůže např. kvalitní hydratační mýdlo. Nemusíte se bát používat ani tablety na mytí, například Dove nabízí variantu pro citlivou pleť, která je hypoalergenní. Pouze dokonale vyčištěná pleť může správně regenerovat, ‚dýchat‘, ale také vstřebávat hydratační a pečující krémy. Nechodíte-li pravidelně na kosmetiku, dopřejte pokožce alespoň pleťovou masku. Ta se provádí jednou až dvakrát týdně před spaním. Masku si opatříte v drogerii nebo si ji můžete také namíchat z domácích zdrojů, jako je okurka, smetana, jogurt nebo mrkev.

3. Namažte se

Voda je důležitá pro krásný a zdravý vzhled pleti. Po létě je důležité, aby pleť byla schopna udržet hydrataci nejen na povrchu, ale i uvnitř. K tomu pomohou tělová mléka, která hydratují pokožku do hloubky. Voda tvoří asi 2/3 hmotnosti našeho těla. Organismus po létě dostatečně hydratujte a dodávejte mu dostatek živin s obsahem stopových prvků, které nám mohou po létě chybět.

Vlivem slunečního záření může docházet ke zhrubnutí a olupování kůže, je tedy důležité ji správně hydratovat a promazávat, aby se opálení tak rychle neztrácelo. Kouzlo krásné a zdravé pleti se neskrývá v množství přípravků, ale ve vyváženosti a v pravidelné péči.

 

Související články:

Jak mít na Facebooku co nejvíce lajků?
Sexy Robert Pattinson tváří vůně Dior Homme!
Vztahy: bez cenzury
sledujte nás na instagramu