5 tipů, jak chránit svou pokožku v letadle

5 tipů, jak chránit svou pokožku v letadle 5 tipů, jak chránit svou pokožku v letadle V letních měsících se řada lidí vydává na dovolenou v zahraničí, často v dalekých exotických zemích, do nichž trvá cesta mnoho hodin. Díky několika jednoduchým krokům však můžete do cíle dorazit s pletí, která vypadá báječně a svěže.
5 tipů, jak chránit svou pokožku v letadle
{loadposition breadcrumb}

5 tipů, jak chránit svou pokožku v letadle

V letních měsících se řada lidí vydává na dovolenou v zahraničí, často v dalekých exotických zemích, do nichž trvá cesta mnoho hodin. Díky několika jednoduchým krokům však můžete do cíle dorazit s pletí, která vypadá báječně a svěže.

1. Kosmetickou taštičku nedávejte z ruky!

Zaprvé se důkladně informujte, co si můžete vzít s sebou na palubu letadla. Do čistého uzavíratelného sáčku si ke svým příručním potřebám přidejte i malé balení hydratačního čisticího krému, balzám na rty, dezinfekční gel a krém na ruce. Nezapomeňte však, že maximální objem tekutého výrobku povoleného v kabině letadla je pouze 100 ml. Je důležité, abyste své oblíbené kosmetické produkty měla k dispozici po celou dobu letu. Takže nezapomeňte plánovat dopředu!

2.      Dejte make-upu dovolenou

Chcete-li ulevit své pokožce, musíte si odpustit make-up na palubě letounu. Pokud si absolutně nedovedete představit vyjít mezi lidi s nenalíčenou tváří, je načase udělat nějaké kompromisy. Určitě se vyhněte použití základového make-upu i pudru, neboť ty nejvíce přispívají k vysušení pleti. Ovšem není na škodu dopřát si trochu řasenky a lesku na rty. Na palubě letadla si celý obličej můžete rychle vyčistit na toaletě hydratační čisticí vodou a odličovacími ubrousky. Jednoduchý tip pro ty méně odvážné – schovejte svůj nenalíčený obličej za sluneční brýle.

3. Chraňte svou pleť během celého letu

Mějte své hydratační pomůcky stále při ruce. Nenechte si je zavřít do horní přihrádky! Čím delší let, tím častější hydratace je potřeba – vaše pleť nebude vysušená a odmění vás svěžím vzhledem.

4. Opalovací krém je nutnost!

Obávat se slunečních paprsků na palubě letadla se sice může jevit jako nesmysl, ale kdy jindy jste slunci nejblíže než během samotného letu? Okna letadla nejsou schopna odfiltrovat škodlivé UV paprsky. Takže natřít se opalovacím krémem s vysokým UV faktorem je v tomto případě zcela na místě. Pokud tento problém řešit nechcete, doporučuji zvolit raději sedadlo blíže uličce než u okna.

5. Pijte, pijte, pijte!

Teď nemám na mysli alkohol! Je snadné zbavit se strachu z turbulencí sklenkou vína nebo několika panáky ginu. Ovšem je to voda, která je klíčem k udržení hydratace vašeho těla během letu. Zabraňte další dehydrataci tím, že přejdete z alkoholu na velkou sklenici vody. Ideální je jedna sklenice vody za každou hodinu ve vzduchu.

Související články:

Mathew Williamson pro Lindex: Módní kolekce, na kterou se budete těšit!
Sexy Robert Pattinson tváří vůně Dior Homme!
Vztahy: bez cenzury