Dandy styl: pánské oblečení v dámských šatnících

Dandy styl: pánské oblečení v dámských šatnících Dandy styl: pánské oblečení v dámských šatnících Kult mužské elegance se dostává do ženské módy již delší dobu, s tímto trendem začal takzvaný dandy. Dandy styl nosí dámy, které si potrpí na galantnost a formálnost. Trocha tajemna a pánské zahalenosti jen stimuluje mužskou fantazii. A proto zapomeňte na krátké sukně a volné šaty a zkuste kostým, který podtrhne vaši siluetu.
Dandy styl: pánské oblečení v dámských šatnících
{loadposition breadcrumb}

Dandy styl: pánské oblečení v dámských šatnících

Kult mužské elegance se dostává do ženské módy již delší dobu, s tímto trendem začal takzvaný dandy. Dandy styl nosí dámy, které si potrpí na galantnost a formálnost. Trocha tajemna a pánské zahalenosti jen stimuluje mužskou fantazii. A proto zapomeňte na krátké sukně a volné šaty a zkuste kostým, který podtrhne vaši siluetu.

Móda je záležitost na chvíli, ale styl trvá věčně. Styl oblékání také symbolizuje přístup k životu. Dandy je styl života i oblékání. Kdo jej vyznává, tak neklade důraz jenom na vzhled, ale také si potrpí na kultivovanost. Dandy pochází z Velké Británie 19. století, z doby, kdy se střední třída snažila svým vzezřením přiblížit šlechtě. Dandy zkrátka byl elitářský a usiloval o aristokratickou nadřazenost mysli. Není žádným tajemstvím, že brojil proti rovnostářství. Ve své době se stylu dandy přibližoval chováním i oblékáním například Oscar Wilde, který se stal významným průkopníkem tohoto stylu, stejně jako generace prokletých básníků v čele s Charlesem Baudelairem.


Kdo by to byl ještě v začátcích 20. století řekl, že dámy budou v pánských kloboucích, saku, košilích a vázankách vypadat tak žensky? Stále více návrhářů a značek si uvědomuje, že laciné minisukně a klasické šaty nejsou jediným prostředkem ke zviditelnění ženské siluety. Například některé kousky z dílny Pietro Filipi symbolizují styl dandy, a ženy si tak od této značky kupují řadu outfitů i přes Slevomat, kde seženou jinak dražší kousky za nižší cenu.
První ženou, která se oblékla do smokingu, byla Marlene Dietrich. Pánským šatníkem se také významně inspirovala Coco Chanel. Ze současných hvězd si na dandy styl potrpí herečka Gwyneth Paltrow.


Z vlastního šatníku si můžete vytvořit dandy styl jednoduše. Základem je černá a bílá barva, které můžete různě kombinovat. V současné době se nemusíte bát ani potisků, například v podobě puntíků nebo drobných květin na saku. Pokud však vzory nevyhledáváte, uctíte dandy styl obyčejnou bílou košilí a černým sametovým sakem. Dámy mohou garderobu doplnit o volné látkové kalhoty a košili dlouhou až po stehna. Tu stačí ozdobit šátkem, zářivými knoflíky nebo přezkou.
Tip Joyonline.cz: Za kalhoty ani košili naštěstí nemusíte moc utrácet, značkovým oblečením se můžete inspirovat na Slevomatu, který nedávno odstartoval rubriku Móda & Luxus.

Související články:

Vztahy bez cenzury!
Fotogalerie: Módní trendy na léto
Plavčicí na jedno léto v USA: Splňte si svůj americký sen