4 tipy, jak ušetřit čas ve všední dny

4 tipy, jak ušetřit čas ve všední dny 4 tipy, jak ušetřit čas ve všední dny Když se večer vracíme z práce, rádi bychom si odpočinuli u dobré skleničky vína, romantické večeře nebo kvalitního filmu. Každá ušetřená hodina navíc pro nás může znamenat zpříjemnění volného večera. Co takhle ušetřit trochu víc volného času?
4 tipy, jak ušetřit čas ve všední dny
{loadposition breadcrumb}

4 tipy, jak ušetřit čas ve všední dny

Když se večer vracíme z práce, rádi bychom si odpočinuli u dobré skleničky vína, romantické večeře nebo kvalitního filmu. Každá ušetřená hodina navíc pro nás může znamenat zpříjemnění volného večera. Co takhle ušetřit trochu víc volného času?

•   Pracujte postupně, věnujte se vždy jen jednomu úkolu

Time management začíná již při rozvržení práce. Jakmile děláte deset věcí najednou, stáváte se otrokem svých úkolů. Za prvé vás to rychleji vyčerpá a za druhé tím ani náhodou nezískáte čas navíc, protože nic neděláte na sto procent. Pokud budete pracovat na úkolech jednotlivě a postupně, nebudete se muset zdržovat v práci přesčas. A to za to přece stojí.

     •   Využijte dojíždění ve svůj prospěch

Jezdíte do práce městskou hromadnou dopravou a máte pocit, že je to úplně ztracený čas? To platí jen v případě, že pozorujete lelky za oknem. Není jediný důvod, proč dobu strávenou v autobuse nevyužít ke smysluplnějším činnostem. Konečně přece můžete číst svoji oblíbenou literaturu, napsat pár e-mailů nebo vyřídit soukromé i pracovní telefonáty.

     •   Potraviny nakupujte jednou za tři týdny

Nenechte se zmátořit večerními nákupy potravin. Pořiďte si jídlo dopředu. Je to velmi jednoduché, stačí si rozdělit potraviny do tří skupin na čerstvé, trvanlivé a zmrazitelné. Čerstvé sníte během prvního týdne, trvanlivé v dalším týdnu a zmrazitelné si dopřejete ve třetím týdnu. Občas můžete spíž doplnit o čerstvý salát nebo pečivo, nákup vám tak zabere minimálně o polovinu méně času než dřív.

     •   Výbornou večeři si nechte uvařit v restauraci

Romantická večeře ve dvou jde i bez vyvařování a hromady špinavého nádobí. Můžete si zajít na romantickou večeři do restaurace, ale když se nikam nechce? Doba přeje dovozu jídla až před práh. Stačí zapálit svíčky, připravit talíře a kliknout na ‚objednat‘. Dnes si nemusíte dělat hlavu s tím, co svému milému navaříte, večeři si můžete nechat dovézt například z DameJidlo.cz, internetové služby, která má v nabídce více než 500 restaurací po celé republice. Čas je příliš vzácný na to, abychom ho trávili v kuchyni vařením a mytím nádobí.

Související články:

Jak mít na Facebooku co nejvíce lajků?
Fotogalerie: Módní trendy na léto
Vztahy: bez cenzury
sledujte nás na instagramu