Lék i krása v jednom: Arganový olej

Lék i krása v jednom: Arganový olej Lék i krása v jednom: Arganový olej Vyzkoušejte jeden z nejvzácnějších a nejdražších olejů na světě – arganový olej, který je často nazýván marockým zlatem. Tento olej je vysoce ceněný pro své kosmetické i výživové vlastnosti a budete díky němu krásná během pěti minut.
Lék i krása v jednom: Arganový olej
Fotogalerie:
{loadposition breadcrumb}

Lék i krása v jednom: Arganový olej

Vyzkoušejte jeden z nejvzácnějších a nejdražších olejů na světě – arganový olej, který je často nazýván marockým zlatem. Tento olej je vysoce ceněný pro své kosmetické i výživové vlastnosti a budete díky němu krásná během pěti minut.

Kde se bere a proč je olej tak vzácný? Arganový olej se lisuje z pecek plodů stromu, který se nazývá argánie trnitá. Tyto stromy se vyskytují pouze v jihozápadní části Maroka, jinde na světě se je zatím nepodařilo vypěstovat. Strom se dožívá až dvou set let, ale plodit začíná až po patnácti letech. To významně ovlivňuje produkci arganového oleje a navyšuje jeho cenu. Arganový olej lisují berberské ženy z pecek tradičními metodami, díky tomu jsou zachovány všechny jeho přednosti. Vlastnosti arganového oleje Arganový olej obsahuje velké množství kosmeticky významných látek: esenciální mastné kyseliny – snižují tvorbu vrásek, pokožku zvlhčují; tokoferoly – působí antioxidačně, chrání pokožku proti volným radikálům; karotenoidy – chrání pokožku proti UV záření; fytosteroly – regenerují poškozenou pokožku a zároveň ji hydratují; vitaminy A, D, E a F – pokožku vyživují, obnovují tvorbu koleganu a dodávají mladistvý vzhled.

TIP na použití čistého arganového oleje Vlasy: Arganový olej jemně vetřete do roztřepených konečků vlasů 30 minut před umytím, v případě, že chcete olej použít jako masku, tak do celých vlasů. Při pravidelné aplikaci budou vlasy zregenerované a lesklé. Obličej: Arganový olej je možné použít místo krému. Stačí olej jemně vetřít do pokožky. Pleť bude hydratovaná, vyživená a zlepší se její celkový vzhled. Přípravek je vhodný také na podrážděnou pokožku, například po holení. Tělo: Arganový olej pomáhá tvorbě kolagenu a elastinu, proto je ho možné použít také jako tělové mléko. Funguje i jako prevence tvorby strií.

Tip Joyonline.cz: Přípravky řady Arganový olej od české přírodní kosmetiky RYOR jsou kromě obsaženého arganové oleje navíc obohaceny o další významné aktivní látky, například o kyselinu hyaluronovou, hedvábí či beta-glukan.

Související články:

Vztahy bez cenzury!
Fotogalerie: Módní trendy na léto
Plavčicí na jedno léto v USA: Splňte si svůj americký sen

Zpět na článek: Lék i krása v jednom: Arganový olej
sledujte nás na instagramu