3 důvody, proč milovat minimalismus

3 důvody, proč milovat minimalismus 3 důvody, proč milovat minimalismus Jednoduché tvary a barvy – to je takzvaný minimalismus, který je v dnešním hektickém světě příjemným zastavením. Jednoduchý, praktický styl odpovídá době, která si nepotrpí na okázalost. Zdobení zůstalo hudbou minulosti, zatímco na světlo světa se zase vrací jednoduchost.
3 důvody, proč milovat minimalismus
{loadposition breadcrumb}

3 důvody, proč milovat minimalismus

Jednoduché tvary a barvy – to je takzvaný minimalismus, který je v dnešním hektickém světě příjemným zastavením. Jednoduchý, praktický styl odpovídá době, která si nepotrpí na okázalost. Zdobení zůstalo hudbou minulosti, zatímco na světlo světa se zase vrací jednoduchost.

Není žádným tajemstvím, že minimalismus čerpá v oblasti módy z umění a bytového designu. Všechno, co nemá na oblečení svůj účel, musí jít pryč. Jak rádi zmiňují bytoví designéři i módní návrháři, minimalismus zjednodušuje život. Odlehčíte si od nadbytečností a zjistíte, že v jednoduchosti tkví krása.

Oversize? Samozřejmost!

Minimalismus je ve skutečnosti reakcí na přezdobenost a nepohodlnost módních výstřelků. Současnou inspiraci minimalismu lze hledat u sakrálních střihů od zasvěcených mnichů a jeptišek. Takzvané oversized kabáty pocházejí z minimalistické dílny a můžeme je vidět i na tělech sličných modelek po celém světě. Například v modelingové agentuře Victorie Beckham nosí modelky na hlavě přikrývku, která silně připomíná východní burku. Minimalismus tedy získává inspiraci také z Východu.

Barevná inspirace

Jak již bylo řečeno, móda minimalismu čerpá i ze stejného stylu interiéru. Barvy na outfitech vycházejí ze vzorů tapet či koberců ze 70. let. Minimalismus vychází z 60. a 70. let a od té doby se toho dost změnilo. Jediné, co nám z dob začátků éry minimalismu zbylo, je odkaz, na který dnes navazují například Raf Simons a Calvin Klein. Minimalistické kousky z dílny Calvina Kleina najdete často i na Slevomatu v sekci Móda & Luxus za zlomek ceny.

Minimalismus – jak na něj?

Módních geometrických tvarů a jednoduchých kontur dosáhnete snadno. Stačí si vybrat z šatníku jednobarevné kousky oblečení. Držte se neutrálních barev, jako je černá, bílá, šedá nebo béžová, a vybírejte si kalhoty rovného střihu a jednobarevné šaty.

Zásadou minimalismu jsou oversize modely, které postavu spíše zahalují, zároveň siluetu nenápadně podtrhují. Opticky dokáže pomoci i správný výběr barev. Abyste svoje oblečení ‚nakopli‘, kombinujte tlumenou barvu s výraznými odstíny, pudrovou nebo zářivě oranžovou. Pokud oblečení nebudete vrstvit, dosáhnete minimalistického vzhledu par exelence.

Související články:

Vztahy bez cenzury!
Sexy Robert Pattinson tváří vůně Dior Homme!
Plavčicí na jedno léto v USA: Splňte si svůj americký sen