Jak se na dovolené v muslimské zemi oblékat žensky a nepohoršovat

Jak se na dovolené v muslimské zemi oblékat žensky a nepohoršovat Jak se na dovolené v muslimské zemi oblékat žensky a nepohoršovat Komerční článek - Chystáte se na dovolenou do Tuniska nebo například Maroka? Nezapomeňte si do kufru zabalit vhodné oblečení! Jedná se o muslimské země s určitými pravidly, která byste jako cizinka měla respektovat.
Jak se na dovolené v muslimské zemi oblékat žensky a nepohoršovat
{loadposition breadcrumb}

Jak se na dovolené v muslimské zemi oblékat žensky a nepohoršovat

Komerční článek - Chystáte se na dovolenou do Tuniska nebo například Maroka? Nezapomeňte si do kufru zabalit vhodné oblečení! Jedná se o muslimské země s určitými pravidly, která byste jako cizinka měla respektovat.

Propagace značky Blue Style.
Joyonline.cz není jeho autorem a nemá vliv na jeho obsah.

Země jako Tunisko, Turecko, Egypt nebo Maroko patří k našim oblíbeným dovolenkovým destinacím. Nádherně se zde opálíme, užijeme si moře, sluníčko, památky i luxus hotelových resortů. Mnohdy se nedokážeme ovládnout a stejně jako v Česku nebo v jiných zemích Evropy se rády ukazujeme světu na odiv. V muslimských zemích ale působíme nepatřičně a mnohdy se samy nevědomky vystavujeme nebezpečí. Již z čisté úcty k místním tradicím bychom tedy měly přistoupit na určitou míru zahalování.

Vsaďte na přírodní materiály

Zahalovat se během žhavé dovolené v Tunisku? To snad ani nejde myslet vážně, vždyť by se v tom horku člověk nejraději svlékl z kůže! To je sice pravda, i na podzim se v Tunisku drží průměrné teploty kolem 30 °C, ale místní ženy přišly na to, jak se teplu ubránit. Poznaly kouzlo přírodních materiálů!

Látky jako bavlna, len, hedvábí dokážou úplné zázraky. Jsou prodyšné, skvěle odvádí pot a nelepí se na tělo. Při správném vrstvení dokonce příjemně chladí. Vyzkoušejte například světlé lněné kalhoty v tureckém stylu. Uvidíte, že se budete cítit pohodlně a svěží! Minisukně vám ani chybět nebude.

1396771_10653608_copy_copy

Výstřih nebo vlasy schovejte za elegantní šátek

Mnohé průvodce po muslimských zemích říkají: „Šaty na špagetová ramínka a hluboké výstřihy nechte doma!“ To však není zcela pravda. Když umíte kombinovat různé kousky oblečení, můžete i v  šatech na ramínka vyjít bez obav na ulici. Do kufru naskládejte lehká bavlněná saka, svetříky a hlavně šátky.

Pokud se chystáte na nákupy do města, určitě si nezapomeňte přes ramena přetáhnout velký šátek. Velice vhodné jsou ty z hedvábí, které příjemně chladí a navíc vypadají elegantně. Velký šátek se hodí také proto, že ho v případě potřeby můžete uvázat přes hlavu a zakrýt vlasy. Zajímavé úvazy na hlavu můžete najít i v následujícím videu. Jsou ženské a nevypadáte v nich jako bábi Kolomazníková na nedělní mši.

Bezplavkové tabu

Svléci si na pláži vrchní díl plavek nebo si špatně opálit prsa? To je otázka, kterou si pokládá řada žen. Na dovolené v muslimské zemi to ale raději nepokoušejte. Z některých pláží vás dokonce mohou vyhostit a jinde si vyžádáte nevraživé pohledy. Vhodnější je pořídit si na dovolenou u moře takové plavky, které vám umožní co nejdokonalejší opálení – bikiny bez ramínek nebo trojúhelníkovou podprsenku.

Máte již nové outfity doma a chcete je vyzkoušet v zahraničí? Pak si pořiďte nějaký ze zajímavých last minute zájezdů na Djerbu nebo do Saidie v Maroku, kde bude ještě celý podzim nádherně svítit sluníčko, a vy si prodloužíte léto.