Lyžovačka už v září? Žádný problém!

Lyžovačka už v září? Žádný problém! Lyžovačka už v září? Žádný problém! Patříte mezi ty, kteří se už nemůžou dočkat prvního sněhu? Pak si udělejte výlet do Dubaje. Toto město je prý v překladu „místo srazu“. Střetávání kultur, architektury, umění a především obchodu.
Lyžovačka už v září? Žádný problém!
{loadposition breadcrumb}

Lyžovačka už v září? Žádný problém!

Patříte mezi ty, kteří se už nemůžou dočkat prvního sněhu? Pak si udělejte výlet do Dubaje. Toto město je prý v překladu „místo srazu“. Střetávání kultur, architektury, umění a především obchodu.

Kdo by to byl řekl, že v poušti se může lyžovat. Existuje jen jedno místo na světě, kde se takové zázraky dějí. Ve městě Dubaj ve Spojených arabských emirátech naleznete podivuhodných zázraků hned několik. Lyžařské středisko, umělé ostrovy, nejvyšší mrakodrapy světa, nejvíc obchodů se zlatem na m2 a luxusu, kam oko dohlédne. Město, nad kterým zůstane rozum stát, město natolik rozhýřené bohatstvím, až se to jednomu může zdát nefér.

Vezměte lyže, a jedeme z kopce

Pokud byste si chtěli v jeden den zalyžovat a vykoupat se v moři, je pro vás Dubaj ta pravá dovolená. Metropole u Perského zálivu nabízí spousty vzrušujících aktivit, ale sjezdovka uprostřed obchodního domu patří rozhodně mezi ty nejbláznivější. V obchodním centru Mall of the Emirates se nachází sice celkem krátká, 400 metrů dlouhá sjezdovka, která má převýšení pouhých 60 metrů. Sedačková lanovka a spousty umělého sněhu, na kterém můžete dovádět s celou rodinou.

Ski Dubai pro všechny

Ať už lyže, nebo snowboard, Dubaj je připravena na cokoli. Obojí si lze vypůjčit na místě, stejně jako bunda, kalhoty a helma, které jsou zahrnuty v ceně vstupného. Jediné, co si musíte dobalit s sebou, je kulich a rukavice.  Brát si do exotické Arábie zimní výbavu na lyžování, je sice trochu ulítlé, ale rozhodně nebudete litovat. Pocit lyžovat v takovém prostředí je nezapomenutelný: –5° C uvnitř a leckdy i 50 °C venku. Pokud s sebou máte malé děti, mohou si zadovádět na skluzavce nebo na bobové dráze. Ideálně pokud rádi nakupujete, zaplaťte jim instruktora v lyžařské škole, a máte o jejich i svou zábavu postaráno.

Lyžovačka za super cenu

Pokud jste se nápadem zimních radovánek v Dubaji inspirovali, ale bojíte se, že to bude příliš drahé, nezoufejte. Vstupné vůbec není nejdražší a zahrnuje i komplet vybavení. Pro dospělého se vstupné do parku na bobovou dráhu a skluzavku vyšplhá na 120 dirhámů, což je asi 650 Kč. Děti pak platí 590 Kč. Za dvě hodiny lyžování utratíte 180 dirhámů – 960 Kč, děti 800 Kč. Celodenní vstupné už je o dost dražší, okolo 1600 Kč, ale málokdo za něj zaplatí. Dvě hodinky na sjezdovce většinou bohatě stačí, ledaže jste shopaholici, kteří potřebují své děti nechat co nejdéle zabavit.

Jak výhodně cestovat?

Nejprve potřebujete letenku do Dubaje, a pokud rádi šetříte a rádi srovnáváte ceny, rozhodně zkuste první československý elektronický srovnávač cen letenek, který je už téměř jeden rok na trhu. Mobilní aplikace Tabletenky pro Apple a Android je schopna vám v několika vteřinách porovnat cenu letenek u osmi největších konkurenčních prodejců letenek jednotlivých společností a nabízí i speciální akční lety. V aplikaci tedy zadáte, kam to bude, zmáčknete ‚porovnat ceny‘ a čekáte, až se pravda ukáže. V aplikaci lze samozřejmě nastavit datum odletu, počet pasažérů a zpáteční, či jednosměrný let. Pak už můžete přímo z mobilu nakupovat tak, jak jste zvyklí při nákupu po internetu. Nejlevnější letenky do Dubaje vás nyní vyjdou okolo 10 000 s odchylkami podle typu aerolinky. Více info o ceně letenky naleznete na tabletenky.cz. V Dubaji na letišti pak nastoupíte na červenou linku metra, která vás doveze přímo na zastávku Mall of the Emirates, kde už můžete skočit na lanovku a hurá na lyže. Lyžování v obchodním centru je možné denně, otevírací doba bývá od 10.00 do 24.00.

Související články:

Vztahy bez cenzury!
Sexy Robert Pattinson tváří vůně Dior Homme!
Plavčicí na jedno léto v USA: Splňte si svůj americký sen