Ruce na prsa: Vyrazte do boje proti rakovině

Ruce na prsa: Vyrazte do boje proti rakovině Ruce na prsa: Vyrazte do boje proti rakovině Rakovina prsu je u nás v současné době nejčastějším zhoubným onemocněním žen. V ČR žije 72 000 žen s touto diagnózou a každý rok jich přibývá skoro 7000. Jak proti této nemoci bojovat?
Ruce na prsa: Vyrazte do boje proti rakovině
{loadposition breadcrumb}

Ruce na prsa: Vyrazte do boje proti rakovině

Rakovina prsu je u nás v současné době nejčastějším zhoubným onemocněním žen. V ČR žije 72 000 žen s touto diagnózou a každý rok jich přibývá skoro 7000. Jak proti této nemoci bojovat?

„Úspěšnost léčby je přitom při včasné diagnóze daleko lepší a léčba méně zatěžující,“ uvádí přední česká onkoložka docentka Petra Tesařová a dodává: „Stačí opravdu málo, aby se běžnou a pravidelnou součástí péče o naše tělo stalo každý měsíc samovyšetření prsů, které může zachránit život.“ 

Obecně prospěšná společnost Dialog Jessenius společně s Českým výborem Mezinárodní asociace nákupních center ICSC dnes v Praze oficiálně zahájila svoji preventivní kampaň Ruce na prsa. Jejím cílem je upozornit na vysoký výskyt rakoviny prsu u nás a snaha ukázat ženám, jak mají správně postupovat při samovyšetření. S edukativní roadshow zavítá Dialog Jessenius během roční kampaně do 18 obchodních center po celé ČR.

Tváří kampaně je moderátorka a herečka Iva Kubelková. „Ženy, které navštíví stánek Dialogu Jessenius během jeho čtrnáctidenních zastávek po celé ČR, si mohou samy na speciálním fantomu vyzkoušet, jak samovyšetření provádět a jak poznat, když se v prsu nachází něco, co tam nepatří,“ vysvětluje moderátorka a herečka, jak bude edukace na stánku probíhat. Každá z dívek a žen navíc obdrží kromě užitečných a praktických rad také bonus v podobě slevových kuponů do obchodů příslušného obchodního centra. Jako první si to budou mít možnost vyzkoušet zákaznice v obchodním centru Nový Smíchov (1. nadzemní podlaží naproti prodejně ZARA), a to od 5. do 22. září 2013. Více informací o projektu na www.rucenaprsa.cz     

VĚDĚLI JSTE, ŽE…

§        … až 30 % případů rakoviny prsu odhalí partner?

§         … ročně se počet diagnostikovaných případů zvyšuje až o 7000?

§         … 2 miliony žen mezi 20 a 45 lety ještě nespadá do pravidelného mamografického screeningu?

§         … rakovina prsu se objevuje i u mužů? Výskyt rakoviny u nich tvoří 1 % všech karcinomů prsu.

§         … karcinom prsu v těhotenství zhoršuje prognózu celkového přežití o 3 %, ale v době kojení až o 48 %?

§         … pokud překonají hormonálně závislý karcinom prsu starší dámy, většinou se dožívají vysokého věku ve velmi dobrém stavu?

Související články:

Jak mít na Facebooku co nejvíce lajků?
Fotogalerie: Módní trendy na léto
Wake Jam 2013
sledujte nás na instagramu