Zaručené tipy, jak si dobít baterky

Zaručené tipy, jak si dobít baterky Zaručené tipy, jak si dobít baterky Udělalo se vám nevolno v autobuse? Chybí vám energie a cítíte se unavení? Nebo se špatně soustředíte?
Zaručené tipy, jak si dobít baterky
{loadposition breadcrumb}

Zaručené tipy, jak si dobít baterky

Udělalo se vám nevolno v autobuse? Chybí vám energie a cítíte se unavení? Nebo se špatně soustředíte?

SourceURL:file://localhost/Volumes/Burda%20Digital/12%20_JOY/4.%20KOREKTURY%20/precteno/antistres_ok.doc

Pokud je odpověď na některou otázku ano, vyzkoušejte první pomoc v podobě hroznového cukru. Ten se totiž z úst do krevního řečiště dostane během pouhých dvou minut, a vašemu organismu tak okamžitě dodá potřebnou dávku energie.

Hroznový cukr neboli dextróza je nejrozšířenější jednoduchý cukr, který se volně vyskytuje v mnoha ovocných plodech, zejména v hroznovém víně, v medu či ve složených cukrech.

„Molekuly tohoto cukru garantují rychlé dodání energie všem buňkám těla a jsou palivem zejména pro nervový systém a svalstvo. Doba, za kterou pronikne hroznový cukr z úst do krevního řečiště, je totiž sotva dvě minuty,“ říká RNDr. Eva Holubová ze společnosti Naturprodukt.

Hroznový cukr je snadno a rychle stravitelný, doporučuje se na celkové posílení organismu a jako zdroj energie při nechutenství doprovázejícím různá onemocnění a také při špatné funkci a onemocněních jater, například mononukleóze nebo žloutence.

„Jako rychlý zdroj energie je vhodný i při zátěži v zaměstnání, ve škole a při sportovních aktivitách, kdy má organismus obzvláště vysokou spotřebu energie. Pro diabetiky je zase ideálním sacharidem pro odstranění nízké hladiny cukru v krvi,“ dodává RNDr. Eva Holubová.

Tip Joyonline.cz: Kromě přirozeného výskytu v ovocných plodech se dá hroznový cukr pořídit i ve formě bonbonů. Ideálním společníkem na cesty či do práce mohou být například INTACT roličky – hroznový cukr s vitaminem C. Šikovné balení sedmnácti pastilek nezabere skoro žádné místo a je vždy připraveno k použití.

Související články:

Power plate: 3 tipy, jak zhubnout do plavek
Pilates: 3 cviky, které fungují
Vyzkoušejte: matující laky na nehty
sledujte nás na instagramu