6 zajímavých faktů o podprsenkách

6 zajímavých faktů o podprsenkách 6 zajímavých faktů o podprsenkách Komerční článek - Podprsenka je dnes běžnou součástí dámského spodního prádla. Vyrazit bez ní vyvolává ve společenských kruzích pohoršení, v pánských naopak nebývalé nadšení. Víte ale, že to není tak dávno, co bylo toto slovo poprvé použito?
6 zajímavých faktů o podprsenkách
{loadposition breadcrumb}

6 zajímavých faktů o podprsenkách

Komerční článek - Podprsenka je dnes běžnou součástí dámského spodního prádla. Vyrazit bez ní vyvolává ve společenských kruzích pohoršení, v pánských naopak nebývalé nadšení. Víte ale, že to není tak dávno, co bylo toto slovo poprvé použito?

Propagace značky Leontyna.cz.
Joyonline.cz není jeho autorem a nemá vliv na jeho obsah.

1. Průměrná žena vlastní 9 podprsenek

V šatnících dominují klasické hladké podprsenky s mírným push-up efektem. Ty míváme minimálně 2 – černou a bílou. Dále vlastníme alespoň jednu sportovní podprsenku a dva obyčejnější modely na domácí nošení. Hitem posledních let jsou praktické podprsenky bez ramínek. Jako klenot pak opatrujeme nejhezčí krajkové kousky, určené pro sváteční příležitosti.

2. Jen 6 modelů z 9 nosíme pravidelně

Obdobně jako u zbytku oblečení, i mezi podprsenkami míváme své více a méně oblíbené. Ne vždy lze hned v obchodě odhadnout, jaký střih nám bude vyhovovat. Okoukané a nesedící kousky si pak ještě zhruba rok necháváme v zásuvce, než je definitivně nahradíme novými.

3.Za podprsenky ročně utratíme 300 milionů korun

Ženy jsou ochotny za podprsenky, především pro slavnostní příležitosti, utratit obrovské sumy peněz. Sečteme-li roční účty za jejich nákupy po celém světě, dostaneme se na neuvěřitelných 16 milionů amerických dolarů. V Čechách stojí průměrný model od 350 do 2 000 Kč. Kvalitní podprsenky by měly vydržet alespoň 100 vyprání.

4. Podprsenky nosíme již po staletí

Už v období antiky si ženy vázaly prsa kusem látky, aby jim nepřekážely v pohybu. V období baroka pak vznikly pevné korzety, které dokázaly zvětšit ňadra až o několik čísel. První primitivní „push-upka“ byla vyvinuta v roce 1800. Moderní podprsenka s volnými zády však na sebe nechala čekat ještě 114 let. Název „brassiere“ – podprsenka - proto poprvé použil módní časopis Vogue až v roce 1907. Až do 20. let měly všechny jednotnou velikost.podprsenky-leontyna

5. Nejběžnější velikost je 80 C

Průměrná velikost košíčku vzrostla za posledních 15 let o celé jedno číslo. Většina žen má tedy dnes velikost prsou č. 3. Nejvyvinutější jsou údajně Britky a Australanky.

6. 27 % žen si nekoupí top, nemá-li pod něj vhodnou podprsenku

Každá 3. žena si klade při výběru triček, halenek a šatů na prvním místě otázku, zda pod ně má vhodné spodní prádlo. Shledá-li, že ne, oblečení si nekoupí. Náš tip! Zvolte opačný postup – oblečení si přineste domů a hned si k němu vyberte i nové spodní prádlo – na e-shopu Leontyna.cz seženete podprsenky vhodné pro každou příležitost, a to za příjemnou cenu.

sledujte nás na instagramu