4 nejoblíbenější sladkosti celebrit

4 nejoblíbenější sladkosti celebrit 4 nejoblíbenější sladkosti celebrit Amerika je ráj pro mlsné jazýčky. Z pečených sladkých pokrmů je neznámější americký jablečný koláč, ale do popředí se dostávají čím dál více i roztomilé minidortíky cupcaky. Pojďme se podívat na top americké sladké klasiky, které už podlehla nejedna slavná osobnost.
4 nejoblíbenější sladkosti celebrit
{loadposition breadcrumb}

4 nejoblíbenější sladkosti celebrit

Amerika je ráj pro mlsné jazýčky. Z pečených sladkých pokrmů je neznámější americký jablečný koláč, ale do popředí se dostávají čím dál více i roztomilé minidortíky cupcaky. Pojďme se podívat na top americké sladké klasiky, které už podlehla nejedna slavná osobnost.

Jablečný koláč se už pekl dávno předtím, než Evropané kolonizovali Ameriku, avšak právě v USA se stal nesmírně populárním, až se z něj stal americký národní symbol. Američané mají dokonce i rčení „je americký jako jablečný koláč“ a tento koláč je často využíván při podněcování americké hrdosti. Hospodyňky si svůj často zděděný recept na jablečný koláč pečlivě střeží. Celebrity, které ho zbožňují: Mena Suvari, Lea Michele, Zac Efron.

Na paty mu v oblíbenosti v posledních letech šlapou minidortíky cupcaky, které zachvátily celý svět. Roztomilé malinkaté dortíky zdobené krémem nebo polevou jsou úžasně barevné a fotogenní, že je všichni touží mít na svých oslavách. Navíc jsou chuťově rozmanité, a tak si vybere každý. Ač se první recept na cupcake objevil už koncem 19. století, první specializované cupcakové cukrářství Sprinkles Cupcakes se otevřelo až v roce 2005 v Beverly Hills. Jeho majitelka Candace Nelson si od té doby stačila rozšířit své cupcakové impérium o dalších 11 poboček po celých USA a stala se i porotkyní světoznámé soutěže právě ve výrobě cupcaků s název Košíčkové války (u nás vysílá TV Paprika). Celebrity, které je zbožňují: Rihanna, Emma Watson, Taylor Swift.

Reese’s Peanut Butter Cups jsou malé čokoládové košíčky plněné v Americe všudypřítomným burákovým máslem. Tato přeslazená pochoutka se zatím u nás běžně neprodává, avšak v Americe jí patří v žebříčku oblíbenosti sladkostí jedna z předních příček. A protože mají Američané rádi vše super size, firma zavedla postupně i větší verze těchto košíčků. Celebrity, které je zbožnují: Katy Perry, Miranda Kerr.

Ikonické žvýkací bonbony Tootsie Roll se vyrábějí už roku 1896 a dodnes se těší obrovské popularitě. Dokonce byly Americkou židovskou ortodoxní unií označené za košer potravinu, tedy potravinu, která je vhodná a povolená pro židy. S Tootsie Roll se pojí i zajímavá historka, kdy během korejské války americkým vojákům došly náboje do minometů. Po dlouhém čekání konečně dostali zásoby, ale místo nábojů na ně čekaly stovky beden těchto sladkostí. Zásobovací specialista totiž nevěděl, že Tootsie Roll bylo kódové označení pro minomety, a místo nich objednal skutečné bonbony. Celebrity, které je milují: Jessica Simpson, Ashlee Simpson.

Související články:

Elizabeth Olsen: Kašlu na školu. Chci práci!
Inspirace: Puntíkatá Keira Knightley
7 pravidel: Jak se naladit na dokonalý sex?
sledujte nás na instagramu