Tipy a triky pro perfektní pleť během noci

Tipy a triky pro perfektní pleť během noci Tipy a triky pro perfektní pleť během noci Zatímco vy spíte, mohou některé kosmetické přípravky pracovat na vaší pleti za vás. Nevíte, jak si vybrat ten pravý? Nebo dokonce žádný nepoužíváte?
Tipy a triky pro perfektní pleť během noci
{loadposition breadcrumb}

Tipy a triky pro perfektní pleť během noci

Zatímco vy spíte, mohou některé kosmetické přípravky pracovat na vaší pleti za vás. Nevíte, jak si vybrat ten pravý? Nebo dokonce žádný nepoužíváte?

Jistě vás již mnohokrát napadlo, jestli není zbytečné používat noční krém, když přece máte ten denní, který vám naprosto vyhovuje. Odborníci se shodují, že by každá žena mezi svými přípravky měla mít jak denní, tak i noční krém. Noční krémy obsahují speciální výživné složky pro aktivní podporu regeneračního procesu pokožky.

Kvalitní denní krém by měl obsahovat ochranný faktor SPF. Pokud ale tento krém používáte i v noci, tak pleť zbytečně zatěžuje. Během noci, kdy na pokožku nepůsobí žádní agresoři, jako jsou slunce nebo smog, přechází pleť do ofenzivy. Svou energii přesune z ochranné funkce k obnově poškození, jež se mohlo objevit během dne. Pokožka se zaměřuje na rekonstrukci kolagenové a elastinové podpůrné sítě, která je klíčová pro mladistvý vzhled. Aktivní látky nočních krémů ji v tom plně podporují.

Správnou péčí oddálíte přirozený proces stárnutí pokožky – čím dřív začnete, tím víc se vám v budoucnu vaše pleť odmění. Nezapomeňte, že je potřeba nanášet jak denní, tak i noční krém na čistou pleť. Jedině tak bude schopná absorbovat maximum aktivních látek a umožnit krému správně působit.

Související články:

Elizabeth Olsen: Kašlu na školu. Chci práci!
Pilates: 3 cviky, které fungují
7 pravidel: Jak se naladit na dokonalý sex?