3 triky, jak si správně česat vlasy

3 triky, jak si správně česat vlasy 3 triky, jak si správně česat vlasy Krásné vlasy - koruna krásy. Možná se vám to nezdá, ale správné česání je důležitá součást perfektního účesu.
3 triky, jak si správně česat vlasy
{loadposition breadcrumb}

3 triky, jak si správně česat vlasy

Krásné vlasy - koruna krásy. Možná se vám to nezdá, ale správné česání je důležitá součást perfektního účesu.

Stop zachuchávání!
Pokud vám příroda nadělila husté dlouhé vlasy, tak je vhodné mít ploché rovné kartáče, tzv. pádla. Chcete-li mít hladké a rovné vlasy, použijte tento hřeben i při vyfoukávání. „Na trhu jsou také k dostání speciální hřebeny, které jsou vybaveny technologií Iontec. Ty vlasy během česání uhlazují a dodávají jím lesk. Používejte také kartáče s přírodními štětinami. Cuchají se vám často při česání dlouhé vlasy? Vyzkoušejte revoluční kartáč Tangle Teezer, který doporučují přední vlasoví stylisté. Díky speciálním štětinám s ním rychle rozčešete mokré nebi zacuchané vlasy. Hodí se i pro děti a pro dámy, které mají prodloužené vlasy,“ říká Iveta Slavíková z internetového obchodu Krasa.cz.

Kančí štětiny proti mastným vlasům
Mastí se vám často vlasy? Pořiďte si hřeben s kančími štětinami, které dokáží odvádět přebytečný maz a pomáhají proti třepení konečků. Hřebeny s ostrými štětinami a hroty vám mohou poškodit vlasovou pokožku a způsobit lupy. „Dlouhé vlasy by se měly česat třikrát denně cca 2 minuty. Častější česání může způsobit jejich rychlejší maštění, dodává Iveta Slavíková z Krasa.cz. Hřeben také často myjte, protože se na něm při každém česání usazují nečistoty. Štětinové kartáče nemyjte v čistících saponátech, ale používejte klasické šampóny. Máte-li dlouhé kudrnaté vlasy, jasnou volbou by pro vás měl být dřevěný hřeben s velkými mezerami, kudrnaté vlasy je dobré rozčesávat také pouze prsty.

Přidejte na objemu
Pokud si vlasy při česání přehodíte dopředu, získají větší objem a dobře se vám prokrví pokožka. Jemným vlasům dodáte více objemu tupírovacím hřeben. S tím ale opatrně, ať vlasy nevypadají jako cukrová vata. Tupírujte pouze spodní část vlasů. Krátké vlasy je lepší česat dřevěnými hřebeny, než štětinovými kartáči.

Související články:

Knížka měsíce: Na co se ptají muži?
Zlatá horečka ve vašem šatníku!
Zatřpyťte se v třpytkách