3 triky, jak vyzrát nad chřipkou

3 triky, jak vyzrát nad chřipkou 3 triky, jak vyzrát nad chřipkou Startuje chřipková sezona a je třeba se na ni řádně připravit. Poradíme vám, jak se bránit před nachlazením i jak se z něj vyléčit!
3 triky, jak vyzrát nad chřipkou
{loadposition breadcrumb}

3 triky, jak vyzrát nad chřipkou

Startuje chřipková sezona a je třeba se na ni řádně připravit. Poradíme vám, jak se bránit před nachlazením i jak se z něj vyléčit!

Pozor na teplotu!
Chřipky a nachlazení se každoročně ozývají se změnami ročních období. Není větší zátěž pro organismus než velké teplotní rozdíly, které panují mezi exteriérem a interiérem. „Důležité je včas rozpoznat chřipku od obyčejného nachlazení, které vyléčíte za mnohem kratší dobu a je v podstatě banálním onemocněním. Zato chřipku není radno přecházet, mohla by mít daleko závažnější důsledky, proto s ní neváhejte navštívit lékaře. Chřipku rozpoznáte především teplotou vyšší než 38 stupňů, zimnicí, bolestí svalů a kloubů a abnormální únavou,“ říká PharmDr. Tomáš Arndt z internetového obchodu Prozdravi.cz.

Prevence – základ zdraví
Pokud chcete předejít chřipce či nachlazení, musíte posilovat svůj imunitní systém. „Aby tělo lépe snášelo teplotní šoky a všudypřítomné bacily, dopřejte mu dostatek vitaminů. Ovšem důležité jsou také látky, jež se řadí mezi adaptogeny, tedy látky, které zvyšují odolnost organismu proti stresu, který ho oslabuje a zvyšuje riziko vzniku chřipky či jiných virových nemocí, protože oslabený organismus podléhá nemoci snadněji. Mezi tyto adaptogeny patří léčivé rostliny jako ženšen, eleuterococcus, rozchodnice růžová, klanopraška čínská a další. Mezi další důležité látky patří tzv. beta-glukany. Tyto látky stimulují obranný systém organismu,“ říká PharmDr. Tomáš Arndt z Prozdravi.cz. Dále můžete vyzkoušet prevenci za pomoci bylinek, jakými jsou například echinacea (třapatka) nebo tradiční čaje z květu bezu černého, květů či listů divizny velkokvěté, nati yzopu lékařského či šípkových plodů.

Nevstávejte z postele!
Pokud vás ale chřipka již skolila, vyzkoušejte přírodní produkty, které tolik nezatíží játra či ledviny a organismus jako celek. „Osvědčeným prostředkem je přípravek Immunity Star, který kombinuje působení několika přírodních látek podporujících imunitní systém. Z již zmíněných přírodních látek je to ženšen, echinacea, yzop či divizna. Přípravek obsahuje i další látky, které působí komplexně i v dalších ohledech – podporují zotavení organismu po nemoci, trávicí systém a játra nebo mimo jiné chrání lymfatický systém,“ říká PharmDr. Tomáš Arndt z Prozdravi.cz.

Související články:

Power plate: 3 tipy, jak zhubnout do plavek
Victoria Beckham: Móda mi ukradla úsměv
Jojo efekt celebrit: Proměnlivá váha Mischy Barton
sledujte nás na instagramu