Tipy & triky, jak předejít vypadávání vlasů

Tipy & triky, jak předejít vypadávání vlasů Tipy & triky, jak předejít vypadávání vlasů Vypadávání vlasů u žen bohužel vůbec není okrajovou záležitostí, jak by se mohlo na první pohled zdát. Podle některých výzkumů se s tímto problémem potýká dokonce 40 % žen a více než půl milionu Češek trpí dokonce akutním vypadáváním vlasů.
Tipy & triky, jak předejít vypadávání vlasů
{loadposition breadcrumb}

Tipy & triky, jak předejít vypadávání vlasů

Vypadávání vlasů u žen bohužel vůbec není okrajovou záležitostí, jak by se mohlo na první pohled zdát. Podle některých výzkumů se s tímto problémem potýká dokonce 40 % žen a více než půl milionu Češek trpí dokonce akutním vypadáváním vlasů.

Nepříznivý stav ovlivňuje nejčastěji genetická zátěž v kombinaci s hormonálními vlivy. Ovšem dobrou zprávou je fakt, že správnou péčí lze tento zdravotně-kosmetický problém řešit. Existují totiž tzv. fyto-kofeinové vlasové přípravky, které dokážou padání vlasů zastavit. 

Proč vlastně ženám vlasy padají?
První negativní změny na svých vlasech ženy obvykle pozorují po porodu nebo v období přechodu, ojedinělé nejsou ani případy při dlouhodobém stresu, nemoci. Zatímco zdravá pokožka denně ztrácí zhruba 30 až 100 vlasů, najednou jich při mytí či česání zůstává v ruce či v hřebenu mnohem více, klidně i celé chomáčky. Podle lékařů je to obvykle dáno právě hormonálními výkyvy, kdy v těle ženy začne klesat množství ženských hormonů estrogenů. Naopak se zvyšuje vliv mužského hormonu testosteronu, což má za následek stále jemnější vlasy, které navíc začnou mnohem více vypadávat. 

Podle dermatoložky Dagmar Kubicové je pro většinu žen obvykle velmi těžké se s vypadáváním vlasů vyrovnat. „Pokud problém trvá delší dobu nebo je padání markantní nejen při česání, ale i během dne, pak se stává psychickou zátěží v zaměstnání i vzhledem k dobrému pocitu ze sebe sama,“ míní lékařka. Dagmar Kubicová doporučuje v takových případech příliš neotálet s návštěvou dermatologa, který stanoví diagnózu a také plán léčby. A to ještě ve fázi, kdy jsou vlasové váčky aktivní.

Kofein nepatří jen do kafe
V první fázi vypadávání vlasů ovšem doporučuje dermatoložka Kubicová ženám právě speciální program v péči o vlasy fyto-kofeinový komplex Plantur 39. „Složení těchto přípravků reaguje na pokles hladiny estrogenu a kofeinový komplex chrání vlasové kořínky před negativními účinky testosteronu, vlas posiluje a podporuje růst vlasového stvolu,“ konstatuje Kubicová z dermatologického centra Aaron Laser. Přípravky fyto-kofeinového komplexu Plantur 39 jsou v prodeji v lékárnách a ve vybraných kadeřnických a kosmetických salonech. Více informací na www.plantur39.cz

Související články:

Trenéři hvězd radí: 3 triky, jak zhubnout a být fit!
Victoria Beckham: Móda mi ukradla úsměv
Jojo efekt celebrit: Proměnlivá váha Mischy Barton
sledujte nás na instagramu