5 triků, jak si vybrat svoji vůni

5 triků, jak si vybrat svoji vůni 5 triků, jak si vybrat svoji vůni Naše vůně nás provází celý den a ten správně vybraný parfém dokáže zvýraznit naši ženskost, ovlivnit náladu i emoce. Přinášíme vám malého průvodce, jak si vybrat ten pravý na míru.
5 triků, jak si vybrat svoji vůni
{loadposition breadcrumb}

5 triků, jak si vybrat svoji vůni

Naše vůně nás provází celý den a ten správně vybraný parfém dokáže zvýraznit naši ženskost, ovlivnit náladu i emoce. Přinášíme vám malého průvodce, jak si vybrat ten pravý na míru.

Parfém vs. toaletní voda vs. kolínská voda
„Parfém obsahuje až 30 % vonné extrakce, parfémová voda neboli Eau de Parfum má až 15 %, toaletní voda (Eau de Toillete) obsahuje 4 až 8 % a nejjemnější složení má kolínská voda, ta má pouze 3 až 5 %. V letním období je nejlepší toaletní voda nebo kolínská. V zimě se nemusíte bát parfémových vůní. Silný parfém se hodí spíše pro slavnostní chvíle. Není vhodný pro každodenní používání,“ říká Karel Brožek, manažer internetového obchodu Parfemy.cz.
Každý je originál
Kamarádka má krásný parfém, a tak se rozhodnete pořídit si ho také? Ano, ale nejdříve si ho vyzkoušejte na své pokožce, protože každý člověk má svoji osobní vůni. Vše závisí na vlastnostech kůže, způsobu výživy a životních zvyklostech. Může se totiž stát, že ta příjemná vůně, kterou má vaše kamarádka, bude na vás vonět velmi rozdílně.
Dejte si na čas
Při výběru parfému není dobré spěchat. Nikdy se neřiďte pouze podle papírového testeru, ale nechte parfém rozvonět na vaší pokožce. Počkejte minimálně 20 minut, až se vůně rozvine. Vůně zkoušejte nejlépe ráno, kdy jsou vaše smysly nejbdělejší a nejsou po celodenním maratonu vůní a pachu otupělé. Není dobré si čichat k více než 3–4 vůním, protože pak již začnou všechny splývat.
Najděte to pravé místo
Jaká jsou nejlepší místa pro nanášení vůně? Coco Chanel jednou prohlásila, že žena by si měla parfém nanášet na místa, kde by chtěla být políbená. „Nejlepší místa jsou ale ta, kde pulzuje krev, tedy tam, kde je pokožka nejteplejší, takže se vůně může dobře rozvinout. Nanášejte za ušní boltce, na zápěstí nebo u loketního důlku. Voňavku si dávejte vždy před tím, než se obléknete, zabráníte tím nepříjemným flekům,“ dodává Karel Brožek. Vůni můžete také zkusit nanést malinko do vlasů. Udělejte to ale z větší vzdálenosti, abyste vlasy parfémem příliš nevysušila.
Pečujte o něj
Lahvička vůně by neměla být skladována na slunečném místě a neměla by být vystavována vyšším teplotám než 20 °C. Nic není nesmrtelné a to platí i o parfému. Po otevření vydrží vůně půl roku až rok. Pokud začne měnit barvu na tmavší, znamená to, že vůně již stárne.

Související články:

Barevné pramínky do vlasů à la Katy Perry
Pilates: 3 cviky, které fungují
Rozjeď to na Fiveriders
sledujte nás na instagramu