5 tipů, jak správně kombinovat šperky

5 tipů, jak správně kombinovat šperky 5 tipů, jak správně kombinovat šperky Schopnost zdárně kombinovat šperky třeba i se všedním nebo pracovním outfitem není tak docela samozřejmostí. Je to umění, které vyžaduje talent i trénink. Prozradíme vám, jak na to!
5 tipů, jak správně kombinovat šperky
{loadposition breadcrumb}

5 tipů, jak správně kombinovat šperky

Schopnost zdárně kombinovat šperky třeba i se všedním nebo pracovním outfitem není tak docela samozřejmostí. Je to umění, které vyžaduje talent i trénink. Prozradíme vám, jak na to!

1)    Méně je více. Není důležité předvést, jak dobře jste zásobeni drahými doplňky, a navléci na sebe jak náhrdelník a náušnice, tak brož, čelenku, náramky i prsteny. Dva, maximálně tři doplňky bohatě postačí.
2)    Zaměřte se na jeden výrazný prvek. Nepřehlédnutelné dlouhé náušnice by měly zcela vyřadit dekoraci krku nebo ji redukovat na jemný řetízek; originální či bohatě zdobený náhrdelník by měl omezit velikost náušnic na minimum. Majestátní náramek strhne na vaše útlé zápěstí pozornost, kterou už pak nemusíte poutat na další části těla. Pokud máte hodně originální, barevné, vzorované či asymetrické šaty, jsou tímto výrazným prvkem ony, a se šperky byste se měla držet při zemi.
3)    Míchání materiálů je ošidná záležitost. Proslulým pravidlem je třeba zákaz kombinace zlata se stříbrem, ale i s jinými kovy. V současné době však zároveň panuje trend materiály kreativně, ovšem vkusně namíchat – právě tak se pozná, že v tom ‚umíte chodit‘.  „Nejuniverzálnější rada by mohla znít: držte se podobné barvy kovu, odstíny kamínků či korálků přizpůsobte ladění tónu šatů nebo dalších doplňků (kabelky, rukavičky, šál), či použijte jako kontrast. Nepřehánějte to s intenzitou lesku ani s množstvím blýskavého osazení klenotů,“ doporučuje Jana Zbořilová z internetového obchodu Sperky.cz.
4)    Nemusíte být vždy tón v tónu, ale držte se omezené barevnosti. Jako při běžném denním nošení platí pravidlo maximálně tří barev, víc byste jich kombinovat neměla. Pokud máte vícebarevné šaty, doplňky včetně šperků by měly kopírovat jejich odstíny. Jednobarevné šaty lze doplnit jedním tónem s nimi ladícím a případně i šmrncovní třešničkou na dortu v podobě motivu s kontrastním odstínem.
5)    Délku náhrdelníku volte dle výstřihu. Náhrdelníky v klasické délce lze nosit skoro se všemi typy výstřihů. Nákrčníky či ‚obojky‘ vypadají dobře s koktejlkami bez ramínek nebo s hlubokým výstřihem. Ten sluší i ozdobám na krk do délky 50 cm. Korále delší než 70 cm jsou ideální k šatům bez výstřihu.

Související články:

Knížka měsíce: Na co se ptají muži?
Zlatá horečka ve vašem šatníku!
Cheap & chic: Čtyři dostupné trendy kabelky
sledujte nás na instagramu