3 triky, jak vybrat tu pravou kabelku

3 triky, jak vybrat tu pravou kabelku 3 triky, jak vybrat tu pravou kabelku Jste-li milovnice kabelek, pravděpodobně se s novými módními kolekcemi objeví otázka, zda máte pro nastávající sezonu tu správnou. Jsou pravidla, kterých je třeba se držet, chcete-li dát svému okolí najevo, že nejste v módě nováčkem.
3 triky, jak vybrat tu pravou kabelku
{loadposition breadcrumb}

3 triky, jak vybrat tu pravou kabelku

Jste-li milovnice kabelek, pravděpodobně se s novými módními kolekcemi objeví otázka, zda máte pro nastávající sezonu tu správnou. Jsou pravidla, kterých je třeba se držet, chcete-li dát svému okolí najevo, že nejste v módě nováčkem.

Držte se jednoho stylu!
Snažte se držet jednoho pravidla – sportovní kabelka ke sportovní obuvi, elegantní kabelka k elegantnímu outfitu atd. Co se barev týče, jsou v tomto směru v trendu praktické kabelky v colourblockingu, které mají více barev a s nimiž se lze sladit. Základní zimní barva je přitom většinou v neutrálním odstínu hnědé, šedé nebo černé. „Pokud své milované ‚letní‘ kabelky chcete provětrat i v zimní části roku, tak si dejte pozor při kombinaci, protože tašky s letními vzory, jako jsou modré pruhy, není opravdu vhodné kombinovat například s teplými kozačkami,“ říká Barbora Holá z internetového obchodu Modnidoplnky.cz.
V zimě jděte s kůží na trh
Ačkoli zimní nebo letní kabelka neexistují, má zima stejně jako léto své specifické materiály. Pro léto jsou typické materiály evokující letní radovánky, jako jsou provazy, lana, ratan, plátno či jiné přírodní materiály. „V zimním je nahrazují silnější a pevnější látky, jako jsou vlna, tvíd, umělé a pravé kožešiny. V chladném počasí byste pak měla sáhnout především po kůži, protože je odolnější vůči chladu, dešti a sněhu. Opatrná buďte se semišem, ten sice v chladném počasí vypadá skvěle, ale je velmi náchylný na poškození vodou,“ dodává Barbora Holá z internetového obchodu Modnidoplnky.cz
Kombinujte – ale s mírou!
Většina žen si vystačí jen s několika málo kousky z kvalitních materiálů, které se dají případně obohatit o levnější trendové modely, měnící se každou sezonu. Obecně je dobré se držet jednoduchého pravidla: čím více materiálu na botách, tím více materiálu na kabelce. V praxi to znamená, že k lodičkám zvolíte drobnější kabelku přes rameno nebo psaníčko. Pro plné kotníčkové boty, mokasíny nebo polobotky pak větší kabelu všech možných typů, jako je hobo bag, doktorská brašna, nebo také velké kabelky – tzv. tote nebo shopper bag.

Související články:

Elizabeth Olsen: Kašlu na školu. Chci práci!
Pilates: 3 cviky, které fungují
Rozjeď to na Fiveriders