5 triků, jak zvládnout vánoce v klidu

5 triků, jak zvládnout vánoce v klidu 5 triků, jak zvládnout vánoce v klidu Vánoce se kvapem blíží a s nimi i trocha toho adrenalinu. Pečení cukroví, úklid a dárky dávají ženskému pokolení pořádně zabrat. Pokud máte pocit, že vám praskne hlava starostmi, pohodlně se usaďte a načerpejte užitečné rady, jak se předvánočního stresu zbavit.
5 triků, jak zvládnout vánoce v klidu
{loadposition breadcrumb}

5 triků, jak zvládnout vánoce v klidu

Vánoce se kvapem blíží a s nimi i trocha toho adrenalinu. Pečení cukroví, úklid a dárky dávají ženskému pokolení pořádně zabrat. Pokud máte pocit, že vám praskne hlava starostmi, pohodlně se usaďte a načerpejte užitečné rady, jak se předvánočního stresu zbavit.

1.    Vytvořte si to-do list – seznam toho, co je potřeba udělat
Plánování je prvním krokem k tomu, abyste si určila priority. Je důležitější o víkendu upéct dvě stě vanilkových rohlíčků, anebo pomoci s mytím oken u tchyně? Seznamy vám pomohou určit, co je podstatné a čím ztrácíte čas. Vytvořte si každý den nebo týden žebříček věcí, které musíte udělat, od nejdůležitějšího po nejméně důležité.
2.    Nekupujte dárky na poslední chvíli
Mezi nešvary, kterými si ubíráme životní sílu, patří odkládání nepříjemností. Pokud tápete, co svým bližním pořídíte na Vánoce, pravděpodobně vyrazíte do obchodu poslední týdny před Štědrým dnem. To je ale chyba! Je lepší myslet na dárky již na podzim, kdy si ještě můžete v klidu rozmyslet, kam vyrazíte a co budete vybírat. Udělejte si seznam potenciálních darů, které potěší vaše blízké, a napište si tipy na to, kde se dají sehnat.
3.    Ve všední dny nevyvařujte
Abyste získala více času na předvánoční přípravu, netrapte se u sporáku. To ale neznamená, že byste se měla spokojit se suchým chlebem. Máte-li chuť si dát teplou večeři a chcete nakrmit i zbytek rodiny, nechte si jídlo objednat. Není žádná ostuda nechat si čas od času uvařit od profesionálů. Například u rozvozové služby DameJidlo.cz si můžete vybrat restauraci, která rozváží ve vašem okolí, a získáte tak jídlo i za rozumné peníze.
4.    Zdravý životní styl = více energie
Pokud se cítíte po uplynulém dni bez energie, možná se špatně stravujete. Obzvlášť v zimních měsících potřebuje tělo správnou výživu, která organismus nezatíží, ale posílí. Přejděte na celozrnné pečivo, díky kterému dostanete do těla třikrát víc vlákniny, a nebojte se ani luštěnin, které si můžete dávat do polévky. Dvakrát do týdne si ordinujte rybu, která napomáhá správné funkci srdce a kloubů. Během dne nezapomínejte pít čistou vodu a bylinkové čaje.
5.    Nebuďte na vše sama – zapojte do vánočního úklidu víc lidí
Generálního úklidu by se měla zúčastnit celá rodina, nebo alespoň všichni ti, co s vámi žijí pod jednou střechou. Zaúkolujte partnera i děti, které se samy od sebe většinou k ničemu nemají. Odměnou za vykonanou práci bude vaše výborné cukroví a lepší nálada.

Související články:

3 triky, jak vybrat tu pravou kabelku
5 vánočních dárků pro něj, které nekupovat