Předsevzetí: nový rok – nová postava

Předsevzetí: nový rok – nová postava Předsevzetí: nový rok – nová postava Vánoce jsou už dávno za námi, ale kila nabraná během svátečního hodování stále zůstávají. Pár kilo lehce shodíte změnou stravování a vhodně zvolenými doplňky stravy, i pohybem. Víme jak.
Předsevzetí: nový rok – nová postava
{loadposition breadcrumb}

Předsevzetí: nový rok – nová postava

Vánoce jsou už dávno za námi, ale kila nabraná během svátečního hodování stále zůstávají. Pár kilo lehce shodíte změnou stravování a vhodně zvolenými doplňky stravy, i pohybem. Víme jak.

Omezte sladké, ale bez výčitek
Neumíte si představit večer bez tabulky čokolády, bonbonů nebo sladkých nápojů? Vyzkoušejte chrom. „Chrom kontroluje hladinu cukru v krvi, a vaše chutě na sladké se tak výrazně sníží. Pokud vás i přesto občas přepadne chuť po nějaké sladké dobrotě, dopřejte si ji, ale v menším množství, a ne večer. Jestliže užívání chromu podpoříte navíc občasným cvičením, můžete pozorovat i zesílení svalové tkáně,“ říká PharmDr. Tomáš Arndt z Prozdravi.cz.
Jídlo pětkrát denně
Trápí vás často hlad, který zaháníte přejídáním? Snažte se více hlídat svůj jídelníček. Jistě dokážete sami snadno rozhodnout, zda je zdravější steak se salátem, či guláš se šesti. Neznamená to, že si občas nemůžete dopřát i něco kalorického, ale v době, kdy chcete zhubnout, je lepší nepřiměřeně velký přísun kalorií omezit. „Pokud máte problém se sebeovládáním, dopřejte si k obědu i větší množství vlákniny, jež vás zasytí a má nulovou kalorickou hodnotu. Vlastně tak oblafnete žaludek, který se bude cítit sytý, protože vláknina v něm několikanásobně nabobtná, a tím pádem budete plní a nebudete mít tak brzy hlad,“ radí PharmDr. Tomáš Arndt z Prozdravi.cz. Nikdy však vlákninou nenahrazujte běžnou stravu, tím byste dosáhli akorát jojo efektu,“ doplňuje Tomáš Arndt. Důležité je také pravidelně jíst po menších dávkách. Pokud tělo dostává jídlo pravidelně, nemá potřebu si uchovávat tuky na ‚horší časy‘.
Více energie vám pomůže spalovat
Výsledky svého snažení můžete samozřejmě podpořit cvičením – výsledek pak bude rychlejší a větší. „Podpořit spalování tuků můžete také za pomoci nejrůznějších doplňků stravy obsahujících například chilli, skořici, kofein, L-karnitin a další. Všechny tyto složky totiž nastartují váš metabolismus a začnete rychleji spalovat, navíc budete mít více energie a budete se cítit lépe,“ doplňuje PharmDr. Tomáš Arndt.

Související články:

3 triky, jak vybrat tu pravou kabelku
5 vánočních dárků pro něj, které nekupovat
Katy Perry randí z Niallem z One Direction?
sledujte nás na instagramu