Single ženy na cestách: neztrapněte se na exotické dovolené

Single ženy na cestách: neztrapněte se na exotické dovolené Single ženy na cestách: neztrapněte se na exotické dovolené Osamocené cestovatelky nebo 100% dámská jízda na Západě nevyvolává pražádné pohoršení. Ovšem s rostoucím cestovním ruchem do silně náboženských nebo tradicionalistických destinací, jako je Blízký východ nebo daleká Asie, roste i šance, že se zkříží naše přirozené chování s tamními zvyky.
Single ženy na cestách: neztrapněte se na exotické dovolené
{loadposition breadcrumb}

Single ženy na cestách: neztrapněte se na exotické dovolené

Osamocené cestovatelky nebo 100% dámská jízda na Západě nevyvolává pražádné pohoršení. Ovšem s rostoucím cestovním ruchem do silně náboženských nebo tradicionalistických destinací, jako je Blízký východ nebo daleká Asie, roste i šance, že se zkříží naše přirozené chování s tamními zvyky.

Propagace značky Fisher

Joyonline.cz není jeho autorem a nemá vliv na jeho obsah.

Seznamte se důkladně ještě před cestou s tím, co si ještě ve skupině kamarádek nebo jako samotná žena můžete dovolit, a za co vám hrozí obecné pohoršení v tak běžně navštěvovaných zemích jako třeba Thajsko nebo Maroko!

1.    Thajsko

Prudce se rozvíjející a turisticky maximálně přátelská a přívětivá země vítá cestovatele s otevřenou náručí, spolu s levným ubytováním, perfektními plážemi a úžasnou pouliční kuchyní je Thajsko ideální zemí pro zimní last minute dovolenou.

Thajsku vládne buddhismus, do chrámů musí ženy (i muži) nosit zahalená ramena a kolena, což „hlídači“ u vchodu či samotní mnichové důsledně vyžadují. K tílku a minisukni si pořiďte obrovský bavlněný šátek, který si budete vždy u posvátných míst přes sebe přehazovat.

A co vztahy s místními muži? Pokud samotná žena začne nezávazně konverzovat s Thajcem a přijme pozvání na večeři, místní muž bere rande velmi závazně. Pokud jste ale měla v plánu pouze nezávazně flirtovat, Thajec může následné odmítnutí na schůzce vzít jako urážku na cti a velmi výbušně reagovat, klidně i na veřejnosti. Pokud neplánujete vážný vztah, flirtování se raději zdržte.

fischer_joyonline2

2.    Spojené arabské emiráty

Metropole Dubai a Abu Dhabi jsou už několik let na špici zimních destinací, Mekkou nákupů, zážitků a ideální destinací pro orientální dovolenou, během níž přičichnete k arabské kultuře. I přes téměř prozápadní směřování těchto měst i zde stále platí některá základní pravidla pro ženy, a to i ze Západu.

Neměla byste se oblékat do průsvitného oblečení, i na ulicích raději choďte se zahalenými koleny, zády a rameny. Pozor, islám zakazuje zobrazování živých bytostí – proto nefoťte lidi na ulicích, a zejména ne ženy! Vyhnete se tak pokutě, nebo dokonce zatčení. Je zapovězeno také muslimky jen tak na ulici oslovovat, nebo se jim dlouze dívat do očí.

3.    Maroko

I přes míchání evropských vlivů Maroko stále zůstává typicky muslimskou zemí. Rada č. 1 zní: nikdy nechoďte sama v noci po ulicích, vždy si zařiďte doprovod přátel nebo známých, které jste po cestě nabrala. Přes den šátek nosit nemusíte, ale zkušení cestovatelé radí především v noci vlasy zahalit a nijak svou krásu zbytečně nevystavovat na odiv.

Nezapomeňte, že Maročané dbají na separaci podle pohlaví ve svých tradičních lázních hammám, kam vás rozhodně mezi muže nepustí. Ani v ryze ženském oddělení hammámu se celá nesvlékejte – nechte si vždy minimálně spodní prádlo, ideálně i tričko. Nevíte si rad? Porozhlédněte se kolem, co dělají ostatní muslimky.

4.    Bali

Na indonéském Bali převládá hinduistické náboženství. Balijci jsou odzbrojujícím způsobem milí a ve způsobu života velmi uvolnění a tolerantní. Na Bali nemusíte dodržovat žádné speciální dress codes na pláži, zahalovat se musíte pouze při cestě do chrámu nebo na odlehlém venkově.

Jako specialitu zmiňujeme zákaz ukazování podrážky bot tak, abyste nohy namířili někomu do obličeje. Svoje spodní prádlo také nesmíte pověsit do výšky hlavy, jinak vám hrozí odpor místních!

Související články:

3 triky, jak vybrat tu pravou kabelku
5 triků, jak zvládnout vánoce v klidu
5 vánočních dárků pro něj, které nekupovat
sledujte nás na instagramu