Tipy, jak nepřibrat při sledování televize

Tipy, jak nepřibrat při sledování televize Tipy, jak nepřibrat při sledování televize Jisté americké noviny nedávno uveřejnily článek, podle kterého lidé přibývají na váze během sledování televize. To samozřejmě není žádná novinka. Navíc období Vánoc, kdy se televizní stanice předhánějí v co nejbohatší nabídce pořadů, může pro naše postavy znamenat velkou hrozbu.
Tipy, jak nepřibrat při sledování televize
{loadposition breadcrumb}

Tipy, jak nepřibrat při sledování televize

Jisté americké noviny nedávno uveřejnily článek, podle kterého lidé přibývají na váze během sledování televize. To samozřejmě není žádná novinka. Navíc období Vánoc, kdy se televizní stanice předhánějí v co nejbohatší nabídce pořadů, může pro naše postavy znamenat velkou hrozbu.

Sledování televize samo o sobě není kamenem úrazu – a to i přesto, že při této (ne)aktivitě často ještě i mlsáme. Skutečným problémem je jakékoli dlouhodobé sezení a je jedno, zda je to u televize, nebo před počítačem.

Dlouhodobé sezení totiž vede k biochemickým změnám ukládání cukrů a tuků, což nepříznivě ovlivnuje naše zdraví. Lidský organismus je nastaven pro aktivní životní styl, naše geny se příliš neliší od genů našich dávných předků – lovců a sběračů. Ti většinou trávili dny aktivním hledáním potravy. Podle toho bychom měli být aktivní po celý den i my, neboť i naše fyziologie je nastavená na vysokou tělesnou aktivitu. Ovšem pokud větší část dne sedíme, je to v protikladu s tím, na co jsme stavěni, a náš organismus na tento rozpor reaguje negativně.

Pokud už sedíte před televizorem, nezhoršujte to ještě jídlem. Máte-li přece jen nutkání něco drobného mlsat, chroupejte raději mrkev či jablíčko než chipsy a podobné ‚prázdné kalorie‘. Popřemýšlejte, zda byste neměli televizi umístit tak, abyste se při jejím sledování mohli mírně pohybovat, zacvičit si na stepperu, rotopedu nebo s činkami.

Vyzkoušet můžete i sedět na velkém míči. Využijte pauzy na reklamy k protažení těla a malému kardiocvičení. Pokud navíc i celý den trávíte vsedě u počítače, zkuste kolegovi namísto telefonátu nebo e-mailu doručit vzkaz osobně. Cestou do práce a z práce se vyhněte výtahům a raději choďte po schodech, pokud to bude možné. A jestli plánujete strávit celý večer u televize, zkuste alespoň malou kompenzaci tím, že cestou domů vystoupíte o jednu zastávku dříve a zbytek dojdete pěšky.

Související články:

3 triky, jak vybrat tu pravou kabelku
5 triků, jak zvládnout vánoce v klidu
Čarovný prosinec: zpestřete si život magií
sledujte nás na instagramu