3 tipy, jak se stát královnou plesové sezony

3 tipy, jak se stát královnou plesové sezony 3 tipy, jak se stát královnou plesové sezony Právě probíhající čas večírků je dobrým tréninkem na nadcházející období plné tance a zábavy. Speciální událost, jako je ples, však vyžaduje určitou přípravu, proto není na škodu si zopakovat pár pravidel. Ples přece jenom není večírek a nikdo nechce způsobit módní faux pas.
3 tipy, jak se stát královnou plesové sezony
{loadposition breadcrumb}

3 tipy, jak se stát královnou plesové sezony

Právě probíhající čas večírků je dobrým tréninkem na nadcházející období plné tance a zábavy. Speciální událost, jako je ples, však vyžaduje určitou přípravu, proto není na škodu si zopakovat pár pravidel. Ples přece jenom není večírek a nikdo nechce způsobit módní faux pas.

Délka šatů je zásadní
Jdete-li na ples v pravém slova smyslu, kde se od vás očekává dodržování etikety, sáhněte po klasických dlouhých šatech. Chystáte-li se na ples v menším městě, kde nebývají pravidla tak striktní, můžete zvolit šaty v délce ke kolenům nebo v současné době oblíbenou mididélku do půli lýtek. V každém případě se však vyhněte minišatům, které jsou pro tuto příležitost nevhodné. Připadáte-li si v dlouhých šatech příliš zahalená, sáhněte po šatech s hlubokým dekoltem, zde žádná omezení nejsou, ba dokonce je od vás očekáván. Protože se jedná o výjimečnou událost, měla byste být nepřehlédnutelná. V tom hraje významnou roli výběr efektního materiálu, který by měl být lesklý, třpytivý nebo pošitý kamínky.
Pozor na doplňky
K plesovým šatům samozřejmě patří šperky. „Hodí se zejména drahé kovy a vše, co se třpytí – od skleněných křišťálů po diamanty. Šperky laďte k barvě šatů, máte-li šaty černé, máte tím danou i určitou svobodu v barevnosti šperků. Staré dobré pravidlo „méně je více“ platí i zde, proto náhrdelník kombinujte s drobnými náušnicemi a výrazné visací náušnice s náramkem. Šperky by měly být v páru, vyvarujte se kombinování nesourodých kousků,“ říká Barbora Holá z internetového obchodu Modnidoplnky.cz.
Sladěná od hlavy až k patě
„Plesové střevíčky na štíhlém podpatku harmonizují celý vzhled, proto si dejte záležet na jejich výběru. Etiketa o plesových botách praví, že by neměly mít otevřenou špičku, což souvisí s povinnými punčochami. Troufáme si však říci, že i tato pravidla neplatí vždy, například zvolíte-li odvážnější model dlouhých šatů s vysokým rozparkem,“ radí Veronika Sajdoková z CCC. Co však vždy platí, je perfektně ladící kabelka. „Plesová kabelka by měla být malá, nejlépe psaníčko. Dnes se již nabízí velký výběr psaníček od kožených, sametových nebo kamínky posázených po ‚krabičkové‘ kabelky všech možných tvarů a barev.  Když už jste našla krásné šaty, dokonalou kabelku i boty, ještě jedna rada na závěr. Na ples jděte vždy v kabátě, nikdy ne v bundě, a to platí i pro muže. A pravá dáma si na ples nikdy nebere hodinky.

Související články:

3 triky, jak vybrat tu pravou kabelku
5 triků, jak zvládnout vánoce v klidu
Katy Perry randí z Niallem z One Direction?
sledujte nás na instagramu