Čím trávíme volný čas? Stále vede televize, internet dotahuje

Čím trávíme volný čas? Stále vede televize, internet dotahuje Čím trávíme volný čas? Stále vede televize, internet dotahuje Podle pravidelných výzkumů ohledně trávení volného času v českých domácnostech, je stále nejoblíbenějším společníkem stará dobrá televize. Až 72 % Čechů ji sleduje každý den a vypadá to, že především u mladých stále populárnější internet ji jen tak v oblíbenosti nepředhoní. Každý den se mu ve volném čase věnuje pouhých 17 % populace.
Čím trávíme volný čas? Stále vede televize, internet dotahuje
{loadposition breadcrumb}

Čím trávíme volný čas? Stále vede televize, internet dotahuje

Podle pravidelných výzkumů ohledně trávení volného času v českých domácnostech, je stále nejoblíbenějším společníkem stará dobrá televize. Až 72 % Čechů ji sleduje každý den a vypadá to, že především u mladých stále populárnější internet ji jen tak v oblíbenosti nepředhoní. Každý den se mu ve volném čase věnuje pouhých 17 % populace.

Propagace značky UPC

Joyonline.cz není jeho autorem a nemá vliv na jeho obsah.

Připojení k internetu se od roku 2007 raketově rozšiřuje

Opravdový boom vysokorychlostního internetu nastal podle ČSÚ mezi lety 2007-2012, kdy se z tehdejších 26 % domácností s ADSL vzrostl jejich podíl na 63 %. Zajímavé přitom je, že domácnosti s dětmi používají počítač mnohem častěji (91 %) než domácnosti bezdětné (58 %). Že by si děti na rodičích počítače ve velkém vyprosily?

A kolik počítačů má taková česká rodina? Více než třetina domácností surfuje na notebooku a čtvrtina rodin má dokonce dva a více počítačů. Je tedy vidět, že internet se dal v českých domovech na úspěšné tažení, i když jsou naše místní ukazatele stále jemně pod evropským průměrem.

Když už televizi, tak digitální

Sledování televize je nejoblíbenější činností i v ostatních evropských státech, takže si nemusíme připadat nijak nepatřičně. Naopak si můžeme sledování televize ještě upgradovat – koupit si 3D televizi pro prostorový obraz, pořídit si tzv. chytrou televizi pro surfování na internetu a sdílení obsahu, nebo přesedlat na digitální vysílání s HD programy pro maximálně čistý obraz a zvuk.

Nejlepším způsobem jak spojit nejoblíbenější aktivity Čechů, je pak třeba nákup výhodného balíčku s vysokorychlostním internetem a Wi-Fi modemem spolu s digitální televizí. Ušetříte stokoruny oproti pořízení služeb zvlášť a mnohdy si můžete k balíčku i výhodně pronajmout třeba HD videorekordér, se kterým lze pozastavovat živé vysílání, nahrávat několik programů najednou nebo využívat revoluční funkci Time Shift, se kterou je možné dokonce přeskakovat reklamy!

Trávení volného času u televize a internetu ještě nikdy nebylo tak pohodlné.

Související články:

3 triky, jak vybrat tu pravou kabelku
6 faktů, které musíte vědět o parfémech
Katy Perry randí z Niallem z One Direction?