Nový styl už od ledna – začněte u šatníku

Nový styl už od ledna – začněte u šatníku Nový styl už od ledna – začněte u šatníku Začátek nového roku je nejlepším obdobím na změny. Na Silvestra si dáváte předsevzetí, víte, že od ledna začne nový a lepší život. Jenže aby se vše kolem vás dalo do pohybu, musíte začít u sebe.
Nový styl už od ledna – začněte u šatníku
{loadposition breadcrumb}

Nový styl už od ledna – začněte u šatníku

Začátek nového roku je nejlepším obdobím na změny. Na Silvestra si dáváte předsevzetí, víte, že od ledna začne nový a lepší život. Jenže aby se vše kolem vás dalo do pohybu, musíte začít u sebe.

Pokud se tedy rozhodnete pro nový styl – pusťte se do svého šatníku!
Každý rok si koupíte nové kousky oblečení. Některé vybíráte pečlivě a šetříte si na ně. Pak jsou tu ale i takové, které si koupíte takřka omylem. Basic tričko, protože vám zbyly dvě stovky a ono se tak naivně usmívalo z ramínka. Sáčko s výrazným printem, u kterého doufáte, že si ho vezmete na večírek v říjnu. A tak se ty věci rok od roku hromadí a šatník najednou nemůže dýchat a praská ve švech. Je načase ho pročistit.
Začněte u kusů, které již léta nenosíte
Jistě jste už někdy slyšela, že pokud si nějakou věc nevezmete déle než jeden rok, nejspíš už ji nebudete nosit nikdy. Tohle pravidlo je osvědčené. A není to tím, že by sukně nebo halenka byly najednou horší. To vy jste se změnila. Váš styl se vyvíjí, pohled na svět se mění. A to, co vám ještě před rokem připadalo šik, roztomilé nebo must-have, letos už je out.
Vykliďte celý šatník. Pečlivě si rozložte věci tak, aby každý kousek byl vidět. Jsou takové, které dáte pryč hned. Jiné si zase budete muset vyzkoušet. Citová vazba ke konkrétním kusům oblečení může být silnější než vaše rozhodnutí uvolnit si šatník pro svůj nový styl. Ale i podle tradičního čínského učení feng-šuej je třeba se zbavovat věcí, které zatěžují nerušené plynutí pozitivní energie prostory, které obýváte.
Pokud se tedy nejedná o šaty z maturitního plesu, svatby či promoce, dlouho se nerozmýšlejte a odložte starší kusy stranou. Vždy je můžete dát na charitu nebo do fashion bazaru a kdo ví, třeba se do nich zamiluje vaše mladší já a bude je nosit jako vy tenkrát.


3_copy

Soustřeďte se na kusy, které ve skříni nesmějí chybět
Až s ‚úklidem‘ budete hotová, podívejte se kritickým okem, co vám v šatníku opravdu chybí. Můžete mít tři saka černé barvy, ale ani jednu sukni, která by je mohla doplnit. Nebo dva páry naprosto bezchybně padnoucích džín, ale žádné šaty. Toto nedopatření se musí napravit, abyste nebyla zaskočená v momentě, kdy máte jít na večírek. Dress code totiž může požadovat právě malé černé šaty a shánět takový kousek oblečení na poslední chvíli se nevyplácí.
Dejte prostor trendům, aby zvýraznily váš nový styl
A až budete mít šatník protříděný a doplněný o oblečení, které nesmí chybět, můžete se s čistým svědomím soustředit na svoje nové já ve spojení s posledními trendy nadcházející sezony. Přece jenom zima, i když je tak teplá jako letos, netrvá věčně. Za chvíli přijde jaro, a tak za světla prvních teplých slunečních paprsků můžete světu představit novou sebe. Stylovější, trendovou, ale zároveň takovou, jaká jste.


Související články:

5 tipů, jak pečovat o pokožku v zimě
6 faktů, které musíte vědět o parfémech
Katy Perry randí z Niallem z One Direction?
sledujte nás na instagramu