Jak se vám líbí? Olympijská kolekce Soči 2014

Jak se vám líbí? Olympijská kolekce Soči 2014 Jak se vám líbí? Olympijská kolekce Soči 2014 Olympijské hry v Soči se nezadržitelně blíží. Zajímá vás, v čem nás budou naši sportovci reprezentovat? Představujeme vám oblečení, které budou nosit ve volném čase, při nástupu a při přebírání medailí.
Jak se vám líbí? Olympijská kolekce Soči 2014
{loadposition breadcrumb}

Jak se vám líbí? Olympijská kolekce Soči 2014

Olympijské hry v Soči se nezadržitelně blíží. Zajímá vás, v čem nás budou naši sportovci reprezentovat? Představujeme vám oblečení, které budou nosit ve volném čase, při nástupu a při přebírání medailí.

Předlohou olympijské kolekce se tentokrát stala první československá známka, kterou vytvořil v roce 1918 Alfons Mucha. První česká (československá) známka zobrazuje Hradčany. Kolekce Soči 2014 je zajímavá svojí originalitou, použitým motivem a spojením českých národních barev se zlatou, která má symbolizovat úspěch českého olympijského týmu. Vůbec poprvé byly vyrobeny i olympijské modely pro děti. Rodiče i děti tedy mohou (nejen) při fandění nosit stejné oblečení.

Návrháři se museli popasovat především s odlišnými podmínkami, které panují ve dvou různých teplotních pásmech (Soči a Krasnaja Poljana). Nástupový set, v němž bude česká výprava reprezentovat na zahajovacím ceremoniálu, i souprava, ve které si budou sportovci přebírat medaile, jsou vyrobeny ze speciálních materiálů a splňují nejvyšší funkční standardy.

Kolekci připravovali tři návrháři Alpine Pro včetně Lucie Kuříkové, která byla podepsána už pod oblečením našich olympioniků ve Vancouveru 2010. Ztvárnění Muchova díla do vizuálního stylu připravil akademický malíř Milan Jaroš. Olympionici budou v kolekci nastupovat při slavnostním zahájení, trávit v něm volný čas a přebírat medaile. Část se vyráběla v České republice. Vývoj trval přes rok.

A co na kolekci řekly sportovkyně, které budou ČR reprezentovat?

„Miluju umění a sama maluju, proto mám pro olympijské kolekce slabost. Každá je inspirovaná jiným výtvarným směrem a má své kouzlo. Při focení jsem viděla oblečení pro Soči už před několika dny. Design je čistý, se silnou symbolikou,“ říká biatlonistka Gabriela Soukalová.

„Trávím trénováním a cestováním většinu času. Vím, co sportovci potřebují. Nedávno jsem se podílela na freestyle vybavení Alpine Pro. Letos jsem se zapojila i do testování oblečení pro olympiádu. V Soči se budeme pohybovat ve dvou teplotních pásmech. Na oblečení kladu vysoké nároky, kolekce u mě obstála,“ pochvaluje si akrobatická lyžařka Nikola Sudová.

sledujte nás na instagramu