Rychlé tipy, jak si vybrat trendy brýle na hory

Rychlé tipy, jak si vybrat trendy brýle na hory Rychlé tipy, jak si vybrat trendy brýle na hory Brýle jsou na horách důležitou součástí (nejen) módní výbavy. Mohou být totiž stylové, ale především jsou nezbytné pro náš zdravý zrak a bezpečí. Významnou roli hrají i v zimních měsících, kdy vyrážíme do hor za sportem a zábavou.
Rychlé tipy, jak si vybrat trendy brýle na hory
{loadposition breadcrumb}

Rychlé tipy, jak si vybrat trendy brýle na hory

Brýle jsou na horách důležitou součástí (nejen) módní výbavy. Mohou být totiž stylové, ale především jsou nezbytné pro náš zdravý zrak a bezpečí. Významnou roli hrají i v zimních měsících, kdy vyrážíme do hor za sportem a zábavou.

Brýle jako dobrý pomocník 
Brýle chrání v první řadě naše oči proti ostrému sluníčku, ale také dokážou příjemně rozjasnit mlhavé nepříjemné šero, a zvednout tím naši chuť do sportovních výkonů. Většina lékařů se shoduje na tom, že kvalitní brýle dokážou ochránit lidské oko před mechanickým poškozením a UV zářením, ale mohou zlepšit i podmínky pro ostrost zraku a orientaci v prostoru. Například díky slunečním brýlím s rozjasňujícími čočkami bez problému rozeznáme trať sjezdovky a její nerovnosti.
 „Fejky“ prosím nebrat
Možná vypadají na první pohled stejně, ale! V zájmu zdraví našich očí doporučujeme ujistit se, že kupujeme opravdu kvalitní originální výrobek. „Ve slunečních brýlích bez kvalitního ochranného filtru se nositelce pod tmavými skly rozšiřují zorničky, a to umožní průnik většího množství slunečního záření přímo do očí,“ popisuje MUDr. Odehnal, jak mohou nekvalitní brýle způsobit paradoxně větší oslnění a někdy přímo i mikropoškození očních tkání. A jde přece o náš zrak.
Bývalý jezdec a guru sportovní módy Roman Blažek ze snowboards.cz radí:
Výběr brýlí je leckdy tvrdý oříšek. Pokud mezi dámskými modely nenajdete žádný, který by vás zaujal a zároveň perfektně kopíroval váš obličej, neváhejte sáhnout po brýlích pánských. Kvalitou ani použitými materiály se od sebe pánské a dámské značkové modely nijak neliší. A na svahu budete in.

Související články:

5 tipů, jak pečovat o pokožku v zimě
6 faktů, které musíte vědět o parfémech
Katy Perry randí z Niallem z One Direction?
sledujte nás na instagramu