Když modelky zlobí: ‚Padlý anděl‘ Karen Mulder

Když modelky zlobí: ‚Padlý anděl‘ Karen Mulder Když modelky zlobí: ‚Padlý anděl‘ Karen Mulder Jsou krásné, slavné, bohaté a jejich vzhled se vyvažuje zlatem. Řeč je o světových topmodelkách, které zdobí ta nejprestižnější mola. Toto pozlátko je ale nebezpečné, kdekdo se v něm utopí a sláva s sebou často přináší i osobní krachy a pády. Příběhy modelek můžete sledovat v pořadu stanice CBS Drama Modelky s. r. o. Své o tom vědí i slavné supermodelky jako Naomi Campbell, Kate Moss či Karen Mulder.
Když modelky zlobí: ‚Padlý anděl‘ Karen Mulder
{loadposition breadcrumb}

Když modelky zlobí: ‚Padlý anděl‘ Karen Mulder

Jsou krásné, slavné, bohaté a jejich vzhled se vyvažuje zlatem. Řeč je o světových topmodelkách, které zdobí ta nejprestižnější mola. Toto pozlátko je ale nebezpečné, kdekdo se v něm utopí a sláva s sebou často přináší i osobní krachy a pády. Příběhy modelek můžete sledovat v pořadu stanice CBS Drama Modelky s. r. o. Své o tom vědí i slavné supermodelky jako Naomi Campbell, Kate Moss či Karen Mulder.

‚Padlý anděl‘ Karen Mulder
Patřila mezi ženy, které v 90. letech vytvořily kult supermodelek. Jakmile se jako mladičká modelka objevila na titulní straně britského magazínu Vogue, stalo se z ní ve světě modelingu velmi žádané zboží. Karen měla možnost pracovat pro značky jako Valentino, Giorgio Armani, Chanel, Gianni Versace či Victoria’s Secret.

Se slávou a novým tisíciletím ale přišly i silné deprese. Modelka tehdy osočila několik lidí ze svého okolí z obtěžování a pokusu o znásilnění. Jednalo se o šéfy modelingových agentur. Roku 2001 obvinila Karen z pokusu o znásilnění dokonce i monackého knížete Alberta III. „Psychické potíže nebo sexuální obtěžování nejsou ve světě modelingu výjimečné,“ potvrzují autoři televizního seriálu Modelky s. r. o. ze CBS Drama.

Andělsky krásná Karen si prošla psychiatrickou léčebnou. Terapie však nepřinesla zlepšení. V roce 2002 se Karen pokusila o sebevraždu a strávila několik dní v kómatu. O pět let později se konal její velký návrat na výsluní v podobě přehlídky pro značku Christian Dior.

Zdálo se, že má excesy již za sebou, ale o dva roky později přišel další pád, tehdy devětatřicetiletá topmodelka skončila za mřížemi. Podle policie totiž několikrát obtěžovala svou bývalou doktorku z kliniky plastické chirurgie výhrůžnými telefonáty s násilnickým obsahem. K výhrůžkám prý vedl exmodelku fakt, že lékařka nechtěla vyhovět její žádosti o další zkrášlující zákrok. V současné době věnuje spoustu času akcím na získání peněz pro dobročinné účely, zejména na pomoc chudým dětem. Pro tyto děti koupila v roce 1995 zámek ve Francii.

Související články:

5 tipů, jak pečovat o pokožku v zimě
6 faktů, které musíte vědět o parfémech
Katy Perry randí z Niallem z One Direction?