Milujete kamaráda svého ex? Co s tím?

Milujete kamaráda svého ex? Co s tím? Milujete kamaráda svého ex? Co s tím? Láska je nepředvídatelná. Vy si ji nevybíráte, to ona si vybírá vás. Najednou jednoduše přijde. A tak, ať jste to čekala, nebo ne, chodíte nebo plánujete vztah s nejlepším kamarádem svého ex.
Milujete kamaráda svého ex? Co s tím?
{loadposition breadcrumb}

Milujete kamaráda svého ex? Co s tím?

Láska je nepředvídatelná. Vy si ji nevybíráte, to ona si vybírá vás. Najednou jednoduše přijde. A tak, ať jste to čekala, nebo ne, chodíte nebo plánujete vztah s nejlepším kamarádem svého ex.

Takový obrat událostí může mít dvojí tvář. A to z toho důvodu, že nevíte, do čeho jdete. Bývali jste tři – vy, on a jeho kamarád. Nebo čtyři – vy, on, kamarád a jeho přítelkyně. A pak se to poněkud zvrtlo, první vztah vyhasl a vy zjišťujete, že milujete kamaráda svého ex. Jít do toho vztahu, nebo ne? Zvažte všechna pro a proti.

Výhoda číslo 1 – znáte se

Což znamená, že nejdete po hlavě do nového vztahu s mužem, o kterém nevíte zhola nic. Pokud jste předtím spolu nekamarádili, určitě váš bývalý vyprávěl o tom, jak je Lukáš vtipný, Petr vynalézavý a Vašek citlivý. V té době vám to bylo nejspíš jedno, teď ale máte v rukou informaci, která se může hodit.

Nevýhoda číslo 1 – byli to kamarádi

Nejvyužívanější filmovou zápletkou je, když jedna žena, ať vědomě, či nikoli, rozbije kamarádství dvou mužů. Zní to romanticky, impulzivně, nepředvídatelně. Jenže realita může být daleko syrovější. Přece jenom to byli kamarádi. Co když si začnou chybět? Jeden, pokud kamarádský cit je silnější, než si myslíte, zapomene na podraz a ten druhý si uvědomí, že udělal chybu. Scénářů je pak nesčetné množství, stojí vám to za přemýšlení?

Výhoda číslo 2 – překážky otužují vztah

Vztah, který je postaven na překonávání překážek, může být velice silný. Naučíte se spolu čelit výzvám a to už na začátku bonbonového období, což znamená, že až se v budoucnu vyskytne nějaký problém, neutečete mu. Naopak, spolu se mu podíváte do tváře a všechno vyřešíte právě proto, že už jste zvyklí.

Nevýhoda číslo dvě – bývalý dělá naschvály

Expřítel, ať už se s vámi rozešel sám, nebo vy jste se rozešla s ním, může dřív nebo později začít žárlit. Pokud k němu necítíte nic než jen drobnou něhu při vzpomínkách, nemá šanci vás získat zpátky, a tak buď celou věc nechá být, anebo se pokusí vám a bývalému kamarádovi vztah co nejvíce znepříjemnit. Ale to jste už mohla tušit.

Na závěr

Uvědomte si hned na začátku, jestli to, co cítíte, je opravdu láska anebo jen jakási nostalgie po bývalém vztahu, který vám váš společný kamarád připomíná. Říkává se, že je lepší vyzkoušet a pak litovat než nevyzkoušet a litovat. Možná je to pravda. Možná se to jen tak říká. Je to na vás. Lásce se meze nekladou, ale buďte připravená, že tak jednoduché to nebude.