7 rychlých tipů, jak vyzrát na rýmu

7 rychlých tipů, jak vyzrát na rýmu 7 rychlých tipů, jak vyzrát na rýmu S prvním sněhem přichází velká ‚epidemie‘ rýmy. Jak na ni vyzrát a rychle se jí zbavit? Máme pro vás opravdu fungující rady.
7 rychlých tipů, jak vyzrát na rýmu
{loadposition breadcrumb}

7 rychlých tipů, jak vyzrát na rýmu

S prvním sněhem přichází velká ‚epidemie‘ rýmy. Jak na ni vyzrát a rychle se jí zbavit? Máme pro vás opravdu fungující rady.

• Při rýmě můžeme ucpaný noc uvolnit masírováním místa přímo uprostřed mezi očima.
• Doporučují se mátové, heřmánkové nebo eukalyptové inhalace.
• Při ucpaném nose z nachlazení je někdy doporučována drožďová koupel, aplikovaná dvakrát týdně, celkem desetkrát. Droždí rozpuštěné v teplé vodě se přidává do koupele, která by měla trvat půl hodiny. 
• Vhodná je rovněž koupel s přídavkem  mořské soli nebo třeba tea tree. 
Horké koupele oslabují organismus, proto pokud máte horečky, horkou koupel vynechte!
• Ucpaný nos pomůže uvolnit i horký nápoj.  Doporučuje se horký čaj, ideálně bylinkový nebo odvar zázvoru. Zázvor brání vzniku látek, které způsobují neprůchodnost průdušek, a navíc obsahuje sloučeninu gingerol potlačující kašel.
• Stejný efekt má třeba i polévka se zeleninou a kořením. Nejúčinnější jsou pepř, paprika, česnek, zázvor, křen a cibule, mají totiž antiseptické účinky.
• Tradičním pomocníkem, který pomáhal uvolnit ucpaný nos, byla odedávna hořčice, myšleno semínka, ze kterých se dělaly  léčivé obklady.

Tip Joyonline: Stoprocentní hypertonická  mořská voda dokáže snížit otok nosní sliznice a současně sliznici zvlhčuje, a tím intenzivně regeneruje. Pomáhá tak při léčbě akutní i alergické rýmy a nachlazení. Na trhu je několik typů přípravků lišících se obsahem mořské vody i takové, které mořskou vodu neobsahují vůbec, například solné roztoky chloridu sodného, rozpuštěného ve vodě.

Související články:

3 triky, jak vybrat tu pravou kabelku
6 faktů, které musíte vědět o parfémech
Katy Perry randí z Niallem z One Direction?
sledujte nás na instagramu