4 tipy, jak správně nosit zlaté šperky

4 tipy, jak správně nosit zlaté šperky 4 tipy, jak správně nosit zlaté šperky Zlatá byla, je a bude top mezi drahými kovy. Jak ale tento přírodní skvost nosit, abyste nepůsobila jako od kolotočů, a naopak dokonale podtrhla svůj osobitý outfit?
4 tipy, jak správně nosit zlaté šperky
{loadposition breadcrumb}

4 tipy, jak správně nosit zlaté šperky

Zlatá byla, je a bude top mezi drahými kovy. Jak ale tento přírodní skvost nosit, abyste nepůsobila jako od kolotočů, a naopak dokonale podtrhla svůj osobitý outfit?

Nepřekombinujte
Zásada číslo jedna při nošení zlatých šperků je umění správně kombinace. Pokud chcete zachovat harmonii zlatých šperků a oblečení, volte také správné barvy. Ke zlatým šperkům se nejlépe hodí černá, hnědá, oranžová, burgundská či růžová, celkově pak vynikají a ladí především s pastelovými barvami. Obecně pak platí, že často jeden zlatý šperk působí dostatečně elegantně, naopak překombinováním zlaté šperky ztrácejí kouzlo a působí chaoticky.
Ozdobte zápěstí
Pokud ráda nosíte ležérnější styl typu blůza či košile s džínami, pak zlatý širší náramek dodá vašemu outfitu potřebný šmrnc a eleganci, zejména zvolíte-li halenku s kratšími či vykasanými rukávy. „Pokud zvolíte šaty, které již samy o sobě budí pozornost, například asymetrickým tvarem, pak je doplňte velmi decentním, klasickým úzkým náramkem,“ radí Jana Zbořilová z internetového obchodu Sperky.cz.
Dekolt středem pozornosti
Při volbě vhodného náhrdelníku hraje významnou roli typ výstřihu. Delší náhrdelníky s přívěsky se hodí k hlubokým výstřihům, případně k výstřihům do písmene V nebo se stojáčkem. Naopak náhrdelníky, které obepínají krk, se dobře hodí k šatům s úzkými ramínky či bez ramínek a k pouzdrovým šatům.
Zlaté uši
Náušnice jsou pomyslnou třešničkou celého outfitu. „Rozlišujeme v zásadě tři druhy náušnic, kterými jsou kruhy, visací náušnice a pecičky. Zlaté kruhy, zejména pokud jsou větších rozměrů, skvěle doladí neformální oblečení. To samé platí také pro pecičky. Naopak menší kruhy v luxusním provedení osázené drahými kameny či visací náušnice se pak hodí pro významnější a okázalejší situace, jako jsou například večírky, plesy a podobně. Je dobré pamatovat, že ke zdobnějším a výraznějším zlatým náušnicím patří umírněnost materiálů oblečení, které by měly být nejlépe hladké, úzké a především bez vzorů,“ uzavírá Jana Zbořilová.

Související články:

3 triky, jak vybrat tu pravou kabelku
6 faktů, které musíte vědět o parfémech
Katy Perry randí z Niallem z One Direction?
sledujte nás na instagramu