Být zdravá je sexy: Nebojte se a nechte si vyšetřit prsa!

Být zdravá je sexy: Nebojte se a nechte si vyšetřit prsa! Být zdravá je sexy: Nebojte se a nechte si vyšetřit prsa! Jak se provádí samovyšetření prsu, si mohou od 4. února vyzkoušet ženy a dívky v dalším obchodním centru, kam zavítá Dialog Jessenius se svojí preventivní kampaní Ruce na prsa. V nákupním centru Fénix bude edukativní stánek až do 16. února.
Být zdravá je sexy: Nebojte se a nechte si vyšetřit prsa!
{loadposition breadcrumb}

Být zdravá je sexy: Nebojte se a nechte si vyšetřit prsa!

Jak se provádí samovyšetření prsu, si mohou od 4. února vyzkoušet ženy a dívky v dalším obchodním centru, kam zavítá Dialog Jessenius se svojí preventivní kampaní Ruce na prsa. V nákupním centru Fénix bude edukativní stánek až do 16. února.

V Horní pasáži nákupního centra Fénix (vedle obchodu Camaïeu) ženy a dívky mohou získat praktické zkušenosti i užitečné rady denně od 11.00 do 19.00. Na speciálním fantomu si vyzkoušejí, nejen jak se samovyšetření provádí, ale také jak poznají, když se v prsu nachází něco, co tam nepatří. Kromě toho si navíc ještě odnesou slevové kupony do vybraných obchodů.

Nákupní centrum Fénix je další zastávkou edukativní roadshow k projektu Ruce na prsa, který obecně prospěšná společnost Dialog Jessenius společně s Českým výborem Mezinárodní asociace nákupních center ICSC zahájila v září loňského roku s cílem upozornit na vysoký výskyt rakoviny prsu u nás.

„Při loňských návštěvách v obchodních centrech ve velkých městech využilo možnosti vyzkoušet si samovyšetření už více než 1100 žen, z nichž třetina přišla do centra cíleně právě na náš stánek,“ uvádí ředitelka Dialogu Jessenius Michaela Tůmová a doplňuje: „Ženy vítají hlavně možnost získat pohmatovou zkušenost, aby věděly, jaký útvar v prsu hledat, a také informace, kam se v případě nálezu obrátit pro pomoc.“

Cílem kampaně, s níž přišly samy pacientky, je upozornit na vysoký výskyt rakoviny prsu u nás a snaha ukázat ženám, jak mají správně postupovat při samovyšetření. S edukativní roadshow zavítá Dialog Jessenius během roční kampaně do 18 obchodních center po celé ČR.
Více informací o projektu na www.rucenaprsa.cz    

VĚDĚLI JSTE, ŽE
♣    až 30 % případů rakoviny prsu odhalí partner?
♣    ročně se počet diagnostikovaných případů zvyšuje až o 7000?
♣    2 miliony žen mezi 20 a 45 lety ještě nespadají do pravidelného mamografického screeningu?
♣    rakovina prsu se objevuje i u mužů? Výskyt rakoviny u mužů tvoří 1 % všech karcinomů prsu.
♣    karcinom prsu v těhotenství zhoršuje prognózu celkového přežití o 3 %, ale v době kojení až o 48 %?
♣    pokud překonají hormonálně závislý karcinom prsu starší dámy, většinou se dožívají vysokého věku ve velmi dobrém stavu?

Související články:

3 triky, jak vybrat tu pravou kabelku
6 faktů, které musíte vědět o parfémech
Katy Perry randí z Niallem z One Direction?
sledujte nás na instagramu