Rizika & výhody: Barvení doma

Rizika & výhody: Barvení doma Rizika & výhody: Barvení doma Barvíte si vlasy doma nebo o tom uvažujete? V drogeriích jsou dostupné různé barvy, přelivy a barvicí šampony na vlasy. Jak ale na naše vlasy působí a co dělat, když máme vlasy od domácího barvení zničené? Na to jsme se zeptali kadeřnice Lucie Vlčkové ze studia Jany Burdové.
Rizika & výhody: Barvení doma
{loadposition breadcrumb}

Rizika & výhody: Barvení doma

Barvíte si vlasy doma nebo o tom uvažujete? V drogeriích jsou dostupné různé barvy, přelivy a barvicí šampony na vlasy. Jak ale na naše vlasy působí a co dělat, když máme vlasy od domácího barvení zničené? Na to jsme se zeptali kadeřnice Lucie Vlčkové ze studia Jany Burdové.

Jaká jsou největší rizika barvení doma?
Při barvení doma je téměř nemožné odhadnout správný odstín. Barvy opravdu neodpovídají obrázku na krabičce. Obsahují vysokoprocentní peroxid a jiné vysoce koncentrované chemické látky, které vlasy nešetří. Kvůli tomu vzniká i barevná nerovnost ve vlasech, kdy je například barva u odrostu odlišná od té v délkách. Navíc jsou vlasy po domácím barvení suché, matné, hrubé, a hlavně se poškozují.

Jaký je rozdíl mezi barvou z drogerie a profesionální barvou, kterou barví kadeřníci?
Barva z drogerie obsahuje velmi vysokou koncentraci peroxidu a dalších chemických látek. Navíc pigmentová zrna, která vytvářejí požadovanou barvu, jsou velmi velká a při vnikání do vlasu ho zákonitě poškozují. Profesionální barvy jsou vyvíjené s ohledem na zdraví vlasů, obsahují pečující složky, díky kterým je barva maximálně šetrná. Na rozdíl od barvy z drogerie jsou pigmentová zrna mikroskopická a pronikají do vlasu přirozenými póry.
 
S jakým nejhorším poškozením po domácím barvení jste se setkala?
Když pominu rapidní tmavnutí pigmentu a matnost vlasů, tak jedny z horších následků jsou lámavost vlasů, křehkost konečků, krepatost vlasů, špatná upravitelnost a celkově dochází k poškození vlasu jako takového.
 
Často se po domácím barvení setkáváme s nerovnoměrností až ‚flekatostí‘ barvy, narušením struktury vlasu a podobně. Dají se napravit doma špatně obarvené vlasy, nebo se musíme smířit s ostříháním?
Každá situace se dá vyřešit. Záleží samozřejmě na stupni poškození vlasů. U nás ve Studiu máme osvědčený čtyřstupňový systém kompletní regenerace Chemistry značky Redken, který vlasy při pravidelné aplikaci vrací do kondice. Co se týče ‚flekatosti‘, tak s tím si naši koloristé umějí úspěšně poradit.

Tip joyonline.cz: Pokud potřebujete poradit s poškozenými vlasy, můžete kontaktovat přímo Studio Jany Burdové, které se specializuje na léčbu velmi poškozených vlasů, a to na e-mailu recepce@janaburdova.cz; další kontaktní údaje najdete také na www.janaburdova.cz.

Související články:

5 tipů, jak pečovat o pokožku v zimě
6 faktů, které musíte vědět o parfémech
Katy Perry randí z Niallem z One Direction?