Tipy a triky: sexy nohy i v zimě

Tipy a triky: sexy nohy i v zimě Tipy a triky: sexy nohy i v zimě Krásně upravená chodidla by měla být pro ženy samozřejmostí po celý rok, nejen v letním období. Pro krásné nožky nemusíte chodit daleko, někdy stačí zajít pouze do koupelny. S našimi praktickými radami zvládnete domácí pedikúru na jedničku.
Tipy a triky: sexy nohy i v zimě
{loadposition breadcrumb}

Tipy a triky: sexy nohy i v zimě

Krásně upravená chodidla by měla být pro ženy samozřejmostí po celý rok, nejen v letním období. Pro krásné nožky nemusíte chodit daleko, někdy stačí zajít pouze do koupelny. S našimi praktickými radami zvládnete domácí pedikúru na jedničku.

Koupání povoleno
Nohám dopřejte lázeň s horkou vodou, která připraví pokožku na další ošetření. Koupel by měla trvat 10–15 minut. Zkuste si do vody kromě koupelové soli přidat také pár kapek citronu, který pomáhá změkčovat kůži. Poté nohy důkladně osušte i mezi prsty, abyste snížili riziko vzniku plísní. Následně můžete začít s obrušováním zrohovatělé kůže.
„Ideální je na to pemza, případně skleněný pilník, který má tu výhodu, že je jemnější a dá se snadno omývat,“ říká Dagmar Korbová z internetového obchodu Krasa.cz. Nejvíce pozornosti věnujte patám, které jsou namáhány chůzí a dochází zde k častému zrohovatění kůže. Během domácí pedikúry se raději vyvarujte používání ‚seřezávače‘, žiletky nebo břitvy. Nešetrným použitím těchto pomůcek si můžete spíše ublížit než pomoci. Po úpravě pemzou nebo pilníkem můžete nohy ‚dobrousit‘ ještě peelingem. Bohatě vám k tomu postačí i ten tělový.
Sexy nátěr
U pedikúry nesmíte zapomínat ani na nehty, které by měly být vždy pečlivě upravené. Pokud na nich máte starý lak, tak ho nejprve důkladně odlakujte. Ke stříhání je důležité použít kvalitní nůžky nebo speciální kleštičky určené přímo na pedikúru. „Nehty zásadně zastřiháváme rovně, aby bolestivě nezarůstaly,“ opakuje důležité pravidlo Dagmar Korbová.
Vybírejte správné boty
Proti zarůstání je také dobré kupovat si vždy správnou velikost bot. „Pokud nás obuv tlačí, nemůžou nehty správně růst a mají tendence zarůstat,“ vysvětluje Veronika Sajdoková z CCC. Malíček se nestříhá, stačí použít pouze pilník. Poté, co nehty ostříháte, je lehce zapilujte, předejdete tak nepříjemnému třepení. Na závěr domácí pedikúry nezapomeňte na mastný krém, kterým dodáte pokožce finální péči. Aby nohy zůstaly krásně měkké, zkuste si je před spaním namasírovat olivovým olejem a vzít si na noc ponožky. Ráno budete svědky zázraku. Pokud olivovou terapii použijete alespoň dvakrát týdně, zapomenete, co to znamená ztvrdlá pokožka na nohou.

Související články:

3 triky, jak vybrat tu pravou kabelku
6 faktů, které musíte vědět o parfémech
Katy Perry randí z Niallem z One Direction?
sledujte nás na instagramu