Vážný, nebo volný vztah? Celkem 58 % Čechů se nechce vázat

Vážný, nebo volný vztah? Celkem 58 % Čechů se nechce vázat Vážný, nebo volný vztah? Celkem 58 % Čechů se nechce vázat ak se na lásku dívají Češi? Podle statistik hledá partnera na vážný vztah pouze 42 % nezadaných. Mezi aktivnější „hledače“ patří muži. Celkem 61 % inzerátů v sekci „Vážné seznámení“ pochází právě od nich.
Vážný, nebo volný vztah? Celkem 58 % Čechů se nechce vázat
{loadposition breadcrumb}

Vážný, nebo volný vztah? Celkem 58 % Čechů se nechce vázat

ak se na lásku dívají Češi? Podle statistik hledá partnera na vážný vztah pouze 42 % nezadaných. Mezi aktivnější „hledače“ patří muži. Celkem 61 % inzerátů v sekci „Vážné seznámení“ pochází právě od nich.

Jedním z důvodů, proč více než polovina všech inzerujících hledá jen krátkodobý vztah, může být i nepříliš pozitivní statistika sňatečnosti a rozvodovosti. Podle dat Českého statistického úřadu bylo v roce 2012 uzavřeno přes 45 000 manželství a přes 26 tisíc skončilo rozvodem.

„Dlouhodobé vztahy nejsou u lidí v dnešní době moc populární. Nesou závan a pachuť povinnosti. Hodně se řeší společné bydlení, děti, dlouhodobý společný způsob života a vztahy k širší rodině. To vše je náročné, protože to s sebou nese přizpůsobování. Naopak nezávazné vztahy nesou kouzlo dobrodružství, překvapení, vzrušení a lehkosti. Lze v nich vypnout, unášet se okamžikem, neřešit životní problémy. Být třeba na chvíli i někým jiným, než jsem, a vysvobodit se ze zaběhlé role. Je to prostor, kde mohou lidé vyjádřit volně své touhy, přání, nálady. Svoboda kdykoli zmizet ze scény s pověstným vzkazem rtěnkou na zrcadle,“ popisuje psycholožka Adriana Chytilová.

V poslední době je hodně diskutovaný fenomén singles, zejména ve spojitosti se ženami. Interní data serveru ANNONCE.cz toto klišé však spíše nepotvrzují. „Inzeráty v kategoriích „Vážné seznámení“ nebo „Flirtování“ pocházejí v 77 % případů od mužů,“ říká Michael Matyáš z ANNONCE. Obdobná situace je i u osob stejného pohlaví. „I zde jsou aktivnější hlavně muži,“ dodává.
Takže pokud jste ještě single a už do této kolonky spadat nechcete, zkuste nějakou takovou seznamku. Možná budete koukat, jak rychle se kolem vás vyrojí nápadníci. Lovu zdar. :-)

Související články:

5 tipů, jak pečovat o pokožku v zimě
6 faktů, které musíte vědět o parfémech
Katy Perry randí z Niallem z One Direction?
sledujte nás na instagramu