Tyrolská Zugspitz Arena – vše, co očekáváte od zimní dovolené

Tyrolská Zugspitz Arena – vše, co očekáváte od zimní dovolené Tyrolská Zugspitz Arena – vše, co očekáváte od zimní dovolené Je to velmi okouzlující místo, které prostě musíte navštívit. Nabídne vám totiž vše, co od zimní dovolené očekáváte, a přidá navrch i to, co byste si přáli.
Tyrolská Zugspitz Arena – vše, co očekáváte od zimní dovolené
{loadposition breadcrumb}

Tyrolská Zugspitz Arena – vše, co očekáváte od zimní dovolené

Je to velmi okouzlující místo, které prostě musíte navštívit. Nabídne vám totiž vše, co od zimní dovolené očekáváte, a přidá navrch i to, co byste si přáli.

Tyrolská Zugspitz Arena leží na rakouské straně Zugspitze, včleněná mezi Zugspitze na severu a Mieminger Kette s pohořím Wettersteinu na jihu. Jako hraniční hora leží Zugspitze – nejvyšší vrchol Německa.

Lyžařský ráj s novými vleky

Všichni milovníci zimních sportů si v Tyrolské Zugspitz Areně přijdou na své. V sedmi sousedních lyžařských areálech je možné objevit šarm malých sjezdovek na vysoké úrovni, celkem 139 km lyžařských sjezdovek, z toho 93 km zasněžených stop a 58 horských drah. Dva nové vleky s vyhřívanými sedačkami a nová horská gastronomie na louce Ehrwalder Alm jsou opravdovým zážitkem. Všechny lyžařské oblasti jsou také velmi dobře propojeny skibusy, a vy tak máte možnost si jednoduše a rychle vyzkoušet co nejvíce areálů.

I pro běžkaře je tu skvělý terén

Na vyznavače bílých stop tady čeká běžkařský ráj, kromě dvaceti bílých stop v délce 110 km je tu také 2,5 km dlouhý zasněžený ovál v golfovém areálu Moos mezi Ehrwaldem a Lermoosem.

Zábava až do noci

Zajímavostí, kterou jinde nenajdete, je také pravidelné večerní sáňkování v Ehrwalder Alm, které si oblíbili i místní. Sáňky je možné si půjčit a 3 km dlouhou modrou sjezdovku máte poté možnost si užít v jiné atmosféře. Večerní osvětlení, šumění sněhu a noční výhled na okolní hory jsou opravdu zážitkem.

Určitě si také nenechte ujít výjezd kabinkovou lanovkou na nejvyšší horu Německa –Zugspitze. Když vám bude počasí přát, budete si připadat jako v nebi s výhledem na všechny strany. Nahoře máte možnost se nechat vyfotit, poobědvat v prosklené restauraci nebo si zajít do muzea, kde se vám stavba stanice na Zugspitze představí blíže a dozvíte se i zajímavosti z historie.

Tyrolská kuchyně

Samostatnou kapitolou je tyrolská kuchyně a speciality, které mají do diety hodně daleko, ale ochutnat je prostě musíte. Při mé návštěvě jsem měla možnost ochutnat především místní speciality s masem a zelím, servírované v jedné obří pánvi, ale i zdravější varianty předkrmu s různými sušenými šunkami a sýry.

Co je na Tyrolské Zugspitz Areně skvělé, jsou velice milí místní lidé. Většina penzionů a hotelů je rodinnými podniky, které se dědí z generace na generaci, a to je opravdu poznat. Všude o mě bylo postaráno s domácí vřelostí a péčí. Pokud jste se tedy ještě nerozhodli, kam na zimní dovolenou, neváhejte a užijte si atmosféru Tyrolské Zugspitz Areny.

Všechny potřebné informace najdete na www.zugspitzarena.com.

Související články:

3 triky, jak vybrat tu pravou kabelku
5 triků, jak zvládnout vánoce v klidu
Katy Perry randí z Niallem z One Direction?
sledujte nás na instagramu