4 tipy, jak skvěle usnout

4 tipy, jak skvěle usnout 4 tipy, jak skvěle usnout Snad každému z nás se to nejednou stalo. Postačí malé rozrušení, napětí, obavy, myšlenky, stres, a ocitáme se v situaci jako slavný Mr. Bean v nezapomenutelné scéně s počítáním oveček.
4 tipy, jak skvěle usnout
{loadposition breadcrumb}

4 tipy, jak skvěle usnout

Snad každému z nás se to nejednou stalo. Postačí malé rozrušení, napětí, obavy, myšlenky, stres, a ocitáme se v situaci jako slavný Mr. Bean v nezapomenutelné scéně s počítáním oveček.

Možná je to lehká nadsázka, ale člověk, který pravidelně trpí nespavostí a je víc než zoufalý, klidně přistoupí i na možnost vytisknutí obrázku s ovečkami a skutečně se pustí do jejich počítání, protože jeho jediným přáním je usnout.
Problémy se spánkem má v dnešní hektické době každý třetí dospělý člověk.

Kvalitní spánek bychom však neměli nijak podceňovat. Je nesmírně důležitý pro regeneraci našeho těla a ničím jiným není nahraditelný. Při nedostatečném spánku dochází ke zhoršení funkcí organismu i ke zhoršení psychického stavu. Pokud většinu času spíme méně než pět hodin denně, zahráváme si s vlastním zdravím.   

S nespavostí se dá bojovat pomocí změny životního stylu, zbavení se stresu a zbytečných starostí. Důležitý je pravidelný přísun tekutin a vitaminů. Tělo by mělo do postele ulehat příjemně vyčerpané.

Základem dobrého spánku je čerstvý vzduch, takže určitě není od věci večer vyvětrat ložnici. Dobrým tipem, jak bez problémů usínat, je pravidelný režim, na který si vaše tělo zvykne a usínání poté bude téměř rituálem.
Dalším pomocníkem může být bylinkový čaj, zkusit můžete například meduňkový či různé sypké směsi s kozlíkem lékařským, chmelem a mučenkou.

Tip Joyonline.cz: Pokud vám bylinky v podobě čajů a výluhů nevyhovují a jejich příprava je pro vás zdlouhavá, sáhněte po volně prodejných potravinových doplňcích, jako je třeba GS Dormian Rapid. Želatinové kapsle navíc mají velmi rychlý účinek.

Související články:

5 tipů, jak pečovat o pokožku v zimě
5 triků, jak zvládnout vánoce v klidu
Katy Perry randí z Niallem z One Direction?