Fashion: BAFTA vs. Berlinale

Fashion: BAFTA vs. Berlinale Fashion: BAFTA vs. Berlinale Stále se nejedná o Oscara, Evropa ale v žádném případě neprohrává s LA v souboji o famózní večery plné filmových cen a krásných šatů.
Fashion: BAFTA vs. Berlinale
{loadposition breadcrumb}

Fashion: BAFTA vs. Berlinale

Stále se nejedná o Oscara, Evropa ale v žádném případě neprohrává s LA v souboji o famózní večery plné filmových cen a krásných šatů.

Tentokrát se proti sobě postaví BAFTA a Berlinale. Jak se vzdává hold kinematografii a co oblékají hvězdy?

BAFTA, z Londýna s láskou

Britská akademie filmového a televizního umění odměnila ty nejlepší snímky v samém srdci svého království. Celému večeru vládl film 12 let v řetězech, který získal cenu za nejlepší snímek minulého roku. Cenu za celoživotní dílo obdržela osmašedesátiletá britská herečka Helen Mirren z rukou samotného prince Williama.

1baf

2baf

Berlinale aneb kam putuje medvěd

Mezinárodní filmový festival v Berlíně se konal už po čtyřiašedesáté. Hlavní cena – Zlatý berlínský medvěd – putovala k čínskému režisérovi Diao Yinanovi za snímek Černé uhlí. Vítězství nebylo náhodné, režisér na zmiňovaném filmu pracoval přes osm let. Asijská kinematografie tento rok naprosto ovládla většinu nominací.

ber1

ber2_copy

Ceny jsou rozdány, šaty jsou vyfoceny

Evropa umí oslavovat kinematografii a dělá to precizně. To se ale neprojevuje pouze v nominacích. Jednou z nejvýznamnějších složek filmových večerů je samozřejmě přítomnost hvězd. A co se nejvíce podrobuje rozboru po vyhlášení vítězů? Šaty celebrit! Podívejte se na ty nejlépe oblečené a posuďte sami, kde to tentokrát bylo více šik – v Londýně, anebo v Berlíně?

sledujte nás na instagramu