Co o muži mohou prozradit jeho boty

Co o muži mohou prozradit jeho boty Co o muži mohou prozradit jeho boty Kde začíná podvědomá volba a kde končí nákupní rozmar.
Co o muži mohou prozradit jeho boty
{loadposition breadcrumb}

Co o muži mohou prozradit jeho boty

Kde začíná podvědomá volba a kde končí nákupní rozmar.

Nejeden návrhář se může hodiny a hodiny rozplývat nad tématem obuvi a odrazu vnitřního světa člověka, který si je vybral. Nejedna žena věnuje dost pozornosti tomu, co má na nohou její partner, a nejednou jste se mohla přistihnout, jak v metru kvůli absenci výhledu pozorujete boty spolucestujících a přemýšlíte o tom, jací jsou nebo by mohli být.

Je pravda, že ne každý člověk o botách přemýšlí takto do hloubky. Ale přece jenom, vybírá si je na základě nějakého vnitřního pocitu. Ať už z důvodu hledání pohodlí, nebo stylu. Nic není jen tak, a to ani u bot. Také si nekoupíte zvláštní lodičky jen proto, že je vidíte. Podívejte se na boty, které venku (a možná i u sebe doma) potkáváte nejčastěji. Něco o mužích prozradí, občas až dost. Anebo že by na nás vyzráli a jen tak klamou? Rozhodněte se sama.

Converse, kytara, pohoda

conv_copy

Tyto tenisky patří k těm stylovějším. Mají nemalou reklamu ve spoustě filmů, preferují je hudebníci a volnomyšlenkáři. Jsou jedněmi z nejpohodlnějších bot, to se nedá popřít. Muž, který je vlastní, buď patří k těm, kteří milují volnost, styl a nádech rebelie, anebo jen prázdně následuje neumírající trend, který je jednoduše osvědčený.

Boty à la kdy jedeme na výlet?

timb_copy

Určitě si vybavíte tvrdé boty v barvě písku. Původně se tato obuv nosila hlavně na cesty do neprobádaných krajin. Jenže. Od jisté doby, kdy si je oblíbilo pár zpěváků, je najednou možné tyto těžké krasavce vidět v ulicích hlavních měst, jsou všude, a nejen na mužích. Je to jen jeden z dalších trendů, který jako bonus nabízí svému majiteli posílenou sebedůvěru a také přidá pár centimetrů na výšce. Většinou je preferují muži, kteří hodně dbají na svůj vzhled a také si potrpí na to, aby milované timberlandy zůstaly naprosto čisté.

Kdo je tu kravaťák?

cerne

Klasické černé boty. Takové, které jsou k vidění při maturitě, pak na svatbě, pak u prvních vstupních pohovorů a v zaměstnání, kde je přísný dress code. Vybrat si tento typ bot takovým způsobem, aby působily stylově a přirozeně, neumí každý. Tady se muži dají rozdělit na dvě kategorie. Na ty, kteří je nosí z nutnosti (to prozradí například zanedbaná údržba) a ve volném čase raději vklouznou do něčeho jiného. A pak na ty, kteří si to vyloženě užívají. Boty jsou vyleštěné, drahé, stylové a celkový dojem je pak naprosto odlišný od prvního případu. Takový muž se má hodně rád a také to rád sdělí.

Nedefinovatelné sportovní boty

sport

Dobře, mohou být i definovatelné, ale že by se vám při pohledu na ně vybavilo něco jiného než hluk padajících činek a basketbalového míče, se stane málokdy. Ne každé sportovní boty by se měly nosit do města. Jenže to řada mužů takřka ignoruje a ráda se obouvá do barevných neonových proužků s tak známou síťkou, díky které nohy dýchají. Evidentně obuv tak moc neřeší a mají rádi pohodlnost, i na úkor stylu.

Nike, Adidas, Puma a mnoho dalších

ost

Tyto boty bezpochyby nosí největší procento mužů. Jsou si dost podobné a jaksi našly své právo být brány na procházky rušným městem. Nosí je každý druhý a každý první je nejspíš má v botníku, jen tak pro případ. U těchto bot je to stejné jako s čínou, když se někdo chce rychle a dobře najíst, vybere si ze tří bufetů jeden. Ale zas se musí uznat, že tyto sportovně-vycházkové kreace jsou dost neutrální a celkovému dojmu málokdy uškodí. Hodnotit povahu majitele podle těchto tenisek je obtížné. Bylo by to příliš nekonkrétní.