3 fakta, proč vyrazit do ‚fitka‘

3 fakta, proč vyrazit do ‚fitka‘ 3 fakta, proč vyrazit do ‚fitka‘ ‚Fitko‘ – pro některé místnost plná mučicích nástrojů určená jen vyvoleným, dobře vypadajícím jedincům. Pro jiné, kteří už poznali, že si sem chodí zlepšovat kondičku i prachobyčejní smrtelníci s nedokonalými liniemi, droga. Jak se nebát a užít si ve fitness centru?
3 fakta, proč vyrazit do ‚fitka‘
{loadposition breadcrumb}

3 fakta, proč vyrazit do ‚fitka‘

‚Fitko‘ – pro některé místnost plná mučicích nástrojů určená jen vyvoleným, dobře vypadajícím jedincům. Pro jiné, kteří už poznali, že si sem chodí zlepšovat kondičku i prachobyčejní smrtelníci s nedokonalými liniemi, droga. Jak se nebát a užít si ve fitness centru?

Jak získat dobrou psychickou i fyzickou kondici?
Hormony štěstí – tak bývají také nazývány endorfiny, chemické látky, které produkuje lidský organismus v závislosti na adrenalinu vylučovaném při krizových situacích. To ale neplatí pro trénovaného člověka. Pravidelná fyzická zátěž vykonaná například na posilovacích strojích zapříčiní, že organismus produkuje endorfiny bez adrenalinu. Libé pocity způsobené endorfiny se tak začnou po pár trénincích při pohybu dostavovat samovolně, aniž by při tom šlo sportujícím o život. Lehce se pak stane, že na těchto příjemných pocitech začneme být závislí stejně jako na nějaké jiné droze, a už nám není pomoci. Což není negativum jako v případě nelegálních drog, protože endorfiny jsou zcela legální, a navíc prospěšné. Díky nim nebude třeba se do cvičení tolik nutit a budeme se těšit na každý nový příliv hormonů štěstí. A to potom samozřejmě přispěje nejen k lepší psychické, ale samozřejmě také fyzické kondici. Stát se sebevědomější a pro okolí přitažlivější – to je to, oč tu běží a s čím nám fitko může pomoci.

Zhubnout a zpevnit postavu
Patříte mezi baculky toužící zhubnout, nebo si spíše přejete vytvarovat postavu a zbavit se povislé kůže? V posilovně si můžete splnit obě přání. Na hubnutí je tu zaměřena tzv. kardiozóna obsahující stroje jako bežecké pásy, rotopedy, různé steppery či orbitreky, na nichž se notně zapotíte. Posilovací zóna naopak nabízí stroje, jimiž zpevníte širokou škálu svalů – u žen se řadí mezi problémové partie zejména břicho, zadek, vnitřní strana stehen, ale také paže. Obecně se doporučuje kombinovat oba druhy pohybu, nejprve se zahřát v kardiozóně a poté využít posilovacích přístrojů ke zpevnění ochablých svalů. Pokud jste v posilovně nováčky, nebojte se požádat obsluhu o zasvěcení do tajů všech strojů a přístrojů. K dispozici také často bývají osobní trenéři, kteří s vámi vaši hodinku cvičení stráví a poradí, jak cvičit správně a efektivně.

Nemám co na sebe!
Tuhle větu zná a nezřídka používá snad každá žena. Mnohé si lámou hlavu nad tím, jak se obléci do posilovny, aby bylo prádlo funkční, dobře na nich vypadalo a zároveň před rentgenovými zraky přihlížejících maskovalo přebytečné faldy, či dokonce dopomáhalo k vytouženému efektu faldíky shodit a postavu vytvarovat. Toto slibuje například česká značka Silvini a její řada Compresso: „Oblečení řady Compresso je ideální variantou pro sportovně aktivní ženy navštěvující posilovnu či skupinová cvičení. Toto prádlo přispívá ke zlepšení krevního oběhu a zvyšuje výkonnost svalů. Také má anticelulitidní účinky, podporuje odvod tuků z problémových partií a tělo tvaruje a zeštíhluje,“ říká Ing. Jan Pejsar, obchodní manažer společnosti Silvini. V každém případě je důležité, abyste se ve cvičebním úboru cítila pohodlně a dobře. Pokud by vám ze začátku dělalo problémy chodit do smíšených posiloven, kde vedle sebe svorně cvičí muži i ženy, existuje mnoho výhradně dámských posiloven. Tam na muže, jenž by snad mohl neomaleně utrousit poznámku týkající se vašich tělesných dispozicí, rozhodně nenarazíte.

Související články:

5 tipů, jak pečovat o pokožku v zimě
6 faktů, které musíte vědět o parfémech
Katy Perry randí z Niallem z One Direction?
sledujte nás na instagramu