Oscar 2014 – jak se oblékají vítězové

Oscar 2014 – jak se oblékají vítězové Oscar 2014 – jak se oblékají vítězové Převládají světlé barvy, pomáhají snad hvězdám získat vytouženou sošku?
Oscar 2014 – jak se oblékají vítězové
{loadposition breadcrumb}

Oscar 2014 – jak se oblékají vítězové

Převládají světlé barvy, pomáhají snad hvězdám získat vytouženou sošku?

Rok se s rokem sešel a 86. ročník nejprestižnějších filmových cen Oscar je pryč. Sošky jsou rozdány, celý svět ví, jak se letos porota rozhodla. Tato společenská událost se může pochlubit největší koncentrací hvězd, které se soustřeďují na slavném červeném koberci. A červený koberec se bez třpytu a lesku jednoduše neobejde.

Existuje nějaká souvislost mezi šaty a výhrou? Tak jednoduché to není, ale kdyby ano, přehlídka skvostů by možná byla pestřejší. Jaká barva večerní róby u vítězů jednoznačně vyhrála? Podívejte se na shrnutí.

Nejlepší herec v hlavní roli – Matthew McConaughey

mat

Nejdiskutovanější letošní kategorie má svého vítěze. Stal se jím čtyřiačtyřicetiletý herec, který ve filmu Klub poslední naděje ztvárnil příležitostného jezdce rodea, který se jednoho dne dozví, že je nakažen AIDS a zbývá mu pouhý měsíc života. Na předávání cen se oblékl do černobílé kombinace. Bílé sako herce jednoznačně rozsvítilo, při převzetí svého prvního Oscara nemohl Matthew vypadat lépe.

Nejlepší herečka v hlavní roli – Cate Blanchett

cat

Shodou okolností vítězka v této kategorii je vrstevnicí McConaugheyho. Sošku si doma vystaví za svůj herecký výkon ve snímku Jasmíniny slzy v režii Woodyho Allena, během kterého její postava prochází výraznou vnitřní proměnou. Cate na sobě měla skvostné šaty v nejlepších tradicích Hollywoodu. Tato australská herečka již jednoho Oscara vlastní, teď si může sbírku rozšířit.

Nejlepší herec ve vedlejší roli – Jared Leto

jar

Snímek Klub poslední naděje se stal šťastným i pro Jareda. Pomohl mu získat v kategorii Nejlepší herec ve vedlejší roli sošku Zlatého glóbu a teď si k ní může přidat i Oscara. Ve zmíněném snímku po boku Matthewa McConaugheyho si zahrál transsexuála. Dvaačtyřicetiletý herec se své úlohy v tomto dramatu zhostil poctivě, a to se mu vyplatilo. Jared také sáhl po černobílé kombinaci. Celý look rozsvítil barevným motýlkem.

Nejlepší herečka ve vedlejší roli – Lupita Nyong’o

nyong

Soška v této nominaci putovala k herečce, která si zahrála ve snímku 12 let v řetězech roli Patsey. Tento film byl nominován hned v několika kategoriích a Oscary nakonec získal dva. Lupita si na předávání vzala dlouhé, něžné, pastelově modré šaty.