Knihu, kterou musíte mít: Legendy módy – Federico Rocca

Knihu, kterou musíte mít: Legendy módy – Federico Rocca Knihu, kterou musíte mít: Legendy módy – Federico Rocca Módní časopisy a blogy vám jistě dokážou dát tu správnou inspiraci, jak se skvěle obléknout. Ale víte, kde opravdu čerpat a jaké trendy z módního světa jen tak nevymizí? My vám to opravdu rádi prozradíme.
Knihu, kterou musíte mít: Legendy módy – Federico Rocca
{loadposition breadcrumb}

Knihu, kterou musíte mít: Legendy módy – Federico Rocca

Módní časopisy a blogy vám jistě dokážou dát tu správnou inspiraci, jak se skvěle obléknout. Ale víte, kde opravdu čerpat a jaké trendy z módního světa jen tak nevymizí? My vám to opravdu rádi prozradíme.

Lidé většinou o módě přemýšlejí jako o něčem pomíjivém, prchavém. Některá jména a některé výtvory se však do její historie nesmazatelně zapsaly a v různém ohledu změnily její běh a při tom odrážely změny, které právě probíhaly v celé společnosti.

A skutečně: po zrození Burberryho trenčkotu, balerínek nebo černých dámských šatů od Givenchy už nic není tak, jak bylo předtím. S jejich existencí se musel vyrovnat každý krejčí, návrhář a stylista – odkazy, vylepšením nebo prostým okopírováním toho, co se už dnes považuje za klasiku.

Některé z těchto ikon vešly ve známost pod jménem svého původce, jako kabelka Kelly nebo klobouk Borsalino. Jiné existují už celá desetiletí, a mají dokonce politické významy (což je příklad levisek, původně pracovních kalhot, které se staly uniformou generace mladých rebelů v šedesátých letech). A ještě další, třeba šátky Hermès, plní stále funkci ukazatele společenského postavení. Tato kniha pojednává o příbězích, celebritách a skrytých hodnotách spojených s nejslavnějšími kousky ze světa módy.

Cena knihy je 679 Kč. Vydává i prodává Slovart. Je na čase investovat i do něčeho jiného, než je nový svetr nebo kabelka. :-)

Související články:

3 triky, jak vybrat tu pravou kabelku
6 faktů, které musíte vědět o parfémech
Katy Perry randí z Niallem z One Direction?