Kultura v březnu – o to nesmíte přijít

Kultura v březnu – o to nesmíte přijít Kultura v březnu – o to nesmíte přijít Tento měsíc je opravdu nabitý zajímavými akcemi. Když za kulturou, tak stylově, zároveň ale i vážně.
Kultura v březnu – o to nesmíte přijít
{loadposition breadcrumb}

Kultura v březnu – o to nesmíte přijít

Tento měsíc je opravdu nabitý zajímavými akcemi. Když za kulturou, tak stylově, zároveň ale i vážně.

Koupit si stylový šperk, popovídat si o práci a o proměně současného světa, anebo si dát k snídani cukrovou vatu? A proč ne všechno najednou? Vybrali jsme pro vás akce, které se časově nekryjí, a tak můžete vidět jak filmy, tak módu, a samozřejmě i atrakce. Mrkněte na to nejzajímavější, co březen přinese. A kdo ví, třeba kvůli tomu vyrazíte do jiného města a uděláte si krásný výlet.

Jeden svět 2014

2_copy

Milovníci dokumentárních filmů mohou do 12. března zavítat do pražských kin na festival Jeden svět. Posléze se projekce přesunou do dalších 33 měst České republiky. Letošní ročník je věnován tématu práce. Dotkne se tak všech lidí, nehledě na to, zda jsou šťastně zaměstnaní, anebo si práci dlouhodobě hledají. Pořadatelem Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů je již patnáctým rokem organizace Člověk v tísni. Přijďte se podívat na reálné příběhy, které se přímo či nepřímo týkají každého z nás. Více informací o festivalu najdete na www.jedensvet.cz/2014/.

Matějská pouť

3_copy_copy_copy_copy_copy

V plném proudu je zábava v pražských Holešovicích. Ideální místo pro víkendový výlet s celou rodinou či romantické první rande. Různé druhy atrakcí, cukrová vata, jídlo a pití a hlavně dlouhodobá tradice – to vše naleznete na Výstavišti. Pokud si lámete hlavu s tím, jak nejlépe přivítat březen, už nemusíte. Teple se oblečte a vyrazte za adrenalinem a radostí na Matějskou. Otevřena bude do konce dubna.

Factory Fashion Market 10

1_copy

Ve dnech 28. a 29. března se bude v sále a přilehlých prostorech BuranTeatr Sokolského stadionu v Brně konat trh nezávislé módy. Pokud tíhnete k inspirativní a neotřelé módě a toužíte po oblečení, špercích a doplňcích, které jen tak někdo nemá, víte, kam namířit. Akce se koná už podesáté, poprvé proběhla v roce 2010. Letos se můžete těšit na více než padesát designérů, fashion přehlídky, hudbu a jídlo. Skvělá příležitost, jak kreativně strávit pátek a sobotu.

Ona (Her, 2013) – zažijte vztah tak trochu jinak

Také vám občas vrtá hlavou otázka, co se stane se sociálními sítěmi dál? Jak se přetransformuje chápání sociální interakce a jak se vyvine? Myslíte, že se dá navázat vztah se svým softwarem? Ne? Podívejte se na dojemné romantické drama s Joaquinem Phoenixem a Scarlett Johansson a pochopíte, že i to je možné. Kromě citlivého scénáře Spika Jonzeho je film neskutečně stylově natočen. V kinech se tento snímek objeví 27. března.