Poraďte si s mastnými vlasy

Poraďte si s mastnými vlasy Poraďte si s mastnými vlasy Patříte mezi ty, kteří si musejí každý den ráno přivstat, protože si myjí vlasy? Nezoufejte, nejste v tom sama. Mastné vlasy prý trápí každého čtvrtého člověka a my vám přinášíme několik rad, jak na ně.
Poraďte si s mastnými vlasy
{loadposition breadcrumb}

Poraďte si s mastnými vlasy

Patříte mezi ty, kteří si musejí každý den ráno přivstat, protože si myjí vlasy? Nezoufejte, nejste v tom sama. Mastné vlasy prý trápí každého čtvrtého člověka a my vám přinášíme několik rad, jak na ně.

Mastné vlasy jsou takové, které umyjeme, a za několik hodin od umytí se slepují do tenkých mastných pramínků. Zdravé vlasy vydrží naopak bez umytí dva nebo tři dny krásné. Příčinou tohoto problému je nadměrná produkce kožního mazu. Na vině může být hned několik důvodů: stres, špatná strava, život v prašném prostředí, hormony, dědičnost, neustálé sahání do vlasů nebo časté kartáčování.

Správný výběr šamponu

Jistě jste už mnohokrát ze všech stran slyšela, že by se vlasy neměly mýt denně, protože se pak mastí o to víc. Jedná se o omyl, nikdo po vás nemůže chtít, abyste chodila do práce nebo ven s mastnou kšticí. Bojujte chytře! Nejdůležitější je správná péče a výběr kvalitního šamponu. Volte jemné šampony bez olejů a silikonů – obvykle jsou označené jako speciální přípravky pro mastné vlasy, které vysušují pokožku hlavy. Ale pozor, ne každý tento šampon je určen ke každodennímu používání, proto si kupte šampon pro každodenní použití. Vyzkoušejte šampony na přírodní bázi, například s obsahem třezalky, heřmánku nebo kopřivy. Zklidní pokožku a regulují vylučování kožního mazu.

Pozor na styling

Mastným vlasům neprospívají kondicionéry, ty vlasy zbytečně zatěžují. Pokud ale bez nich svou hřívu nemůžete rozčesat, používejte kondicionér jen opravdu v malém množství. Skvěle také fungují kondicionéry a balzámy ve spreji, které vlasy nezatíží, ale naopak nadlehčí. Pro kvalitní péči můžete použít masku, ale maximálně jednou týdně.

Pro mastné vlasy nejsou příliš vhodné stylingové přípravky jako gely, tužidla a vosky na vlasy. Vlasy opět zbytečně zatíží a z čerstvě umytých vlasů by vám zbyly jen mastné prameny. Také pozor na časté fénování, vlasy nechte nejdříve pozvolna proschnout a pak vyfoukejte vlažným vzduchem.

A jestli zrovna nemáte čas na to, důkladně si hlavu umýt, vyzkoušejte tzv. suchý šampon. Funguje na principu pudrového přípravku, ten nanesete mezi jednotlivé prameny a potom jemně vyčešete. Z vlasů vytáhne mastnotu, a nikdo nic nepozná!

Související články:

3 triky, jak vybrat tu pravou kabelku
6 faktů, které musíte vědět o parfémech
Katy Perry randí z Niallem z One Direction?
sledujte nás na instagramu