Simona Krainová otevřeně o modelingu

Simona Krainová otevřeně o modelingu Simona Krainová otevřeně o modelingu Přinášíme vám exkluzivní rozhovor s ředitelkou modelingové soutěže.
Simona Krainová otevřeně o modelingu
{loadposition breadcrumb}

Simona Krainová otevřeně o modelingu

Přinášíme vám exkluzivní rozhovor s ředitelkou modelingové soutěže.

Vítězkami soutěží krásy jsou čím dál mladší dívky, myslíte, že je tento trend ještě udržitelný?

„Věřte nebo ne, věková hranice se od 90. let moc nezměnila. Spíš je díky médiím věk více viditelný. Na druhé straně to, že se dívka dostane v tak mladém věku do modelingové agentury, jí jenom pomůže. Agentura s ní může před její první prací nebo první cestou do zahraničí více pracovat. Více se ona sama stihne naučit a zvyknout si na tempo.  Samozřejmě, když se takhle mladá modelka uchytí, má šanci se dlouho na tomto trhu udržet. Já bych to tedy nenazvala trendem.

Umíte si představit, že by vaše 13letá dcera soutěžila?

To se ptáte té správné! Myslím si, že když se vaše dítě  rozhodne pokračovat ve vašich šlépějích, je to pro rodiče vždy tak trochu šok. Víte, co vaše dítě očekává a bojíte se. Já bych se jí ale zeptala, zda si je vědoma, kolik toho bude muset obětovat, například  čas s přáteli, a bude muset tvrdě pracovat. Když její odpověď bude stále ano, budu jí podporovat. Já mám ale naštěstí syny a v jejích případě se spíše obávám, že budou po tátovi a  modelky budou nahánět a snažit se jim dvořit než o tom snít, stát se modelem. 

I když jste na soutěžích mezi velice mladými dívkami, většinou vypadáte nejlépe, protože jste zralá žena, která má v očích příběh. Čím se udržujete takto krásná? Máte nějaké tajné tipy?

Díky za kompliment. Mé finalistky jsou ale nádherné taky, nemyslíte? Je důležité se o sebe denně starat. Nestačí si na svou plet a tělo vzpomenout jenom sporadicky.  Je důležité i sportovat a dodržovat pitný režim. Já mám v oblibě vlažnou vodu s citrónem po ránu i v průběhu dne. Má detoxikační účinky a nastartuje tělo. A pak je tu ještě jedna tajná zbraň a tou je úsměv!


Je nutné, aby dívky byly opravdu dokonalé, když díky retuším v dnešní době může být na fotografiích krásný každý?

V nedokonalosti je krása! Pro mě to není jenom o správných mírách, ale i tom X-faktoru, o té magické ingredienci, která rozhoduje o tom, jestli bude dívka topmodelka nebo jenom jedna „z davu“.  Samozřejmě, že se retušuje, a západní svět to už s umělým zdokonalováním i trocha přehání. Když ale nemáte charisma a jenom krásnou tvář, tak samozřejmě retuš pomůže skrýt menší nedokonalosti pleti, ale i když to bude dokonalá fotka bez osobnosti a vyzařování modelky fotka nebude mít hodnotu žádnou.

Nechcete zaštítit i nějakou soutěž pro mladé chlapce? Modelů je přece také potřeba spousta.

Tak nad tím jsem ještě nerozmýšlela, nebyl čas. Určitě to proberu s mým týmem

Věříte, že vítězky soutěže mají opravdu reálnou šanci uspět v zahraničním modelingu?

Vítězku vybrali zástupci prestižních agentur z celého světa. Takže víme, že se jim líbí a ano já věřím, že naše holky mají na to prorazit i ve velkém světe.


Mají šanci se u vás uchytit i starší modelky? (Katka, 24 let)

Czechoslovak Models je agentura, která zastupuje různé věkové kategorie. Nejmladší člen agentury má jenom pár měsíců (CZM má totiž i dětskou divizi) a nejstarší, no tak to vlastně ani nemusím říkat  Takže šanci má každý.

Měřím jen 169 cm. Mohu i tak prorazit v modelingu? A jak, když všechny soutěže jsou výškově omezené? (Denisa, 16 let)

Výška je v modelingu nutností. Ale jsou samozřejmě i výjimky. Zpravidla ale výška musí být minimálně 174 centimetrů.

Související články:

3 triky, jak vybrat tu pravou kabelku
6 faktů, které musíte vědět o parfémech
Katy Perry randí z Niallem z One Direction?