Pleť vs. jaro, kdo s koho

Pleť vs. jaro, kdo s koho Pleť vs. jaro, kdo s koho Nečekejte, až bude pozdě, postarejte se o svou pleť rovnou. Tři malé rady udělají velký zázrak.
Pleť vs. jaro, kdo s koho
{loadposition breadcrumb}

Pleť vs. jaro, kdo s koho

Nečekejte, až bude pozdě, postarejte se o svou pleť rovnou. Tři malé rady udělají velký zázrak.

Rychlá změna ročního období pleti rozhodně neprospívá. Ještě se nestačila zregenerovat po nepříznivě vlhké a studené zimě a je tu jaro s deštěm i silným větrem. Kosmetické salony lákají zákaznice na různé druhy procedur, které navrátí krásu. Jenže nemusíte celý problém s péčí o pleť odkládat až do této fáze. Začít můžete hned, a nejen začít, důležité je konstantní dodržování určitých jednoduchých pravidel – a pleť vám jednoznačně poděkuje.

Voda je základ všeho

Řeknete si, že každý ví, že musí pít hodně vody. A také že už jste o tom slyšela. Nestačí to ale jenom vědět, začněte konat. Dehydrovaná pokožka vypadá vysušeně, šedivě a unaveně. A přitom stačí tak málo, abyste jí navrátila přirozenou barvu a růžové tváře.

123_copy

Mastná pleť také potřebuje hydratovat

Jedním z nejčastějších kosmetických mýtů je ten, že mastná pleť nepotřebuje krém. Ale potřebuje. Pokud máte smíšenou pleť, která je převážně suchá a na určitých místech mastná, neznamená to, že tato místa budete při nanášení krému zanedbávat. Měla byste si ale koupit vhodný a kvalitní krém.

Jedna hodina o víkendu udělá zázrak

Přes týden je těžké si najít čas na to, abyste se pořádně věnovala své pleti, o víkendu ale takovou možnost máte. Až si dáte sprchu a póry na obličeji budou otevřené, namíchejte si jednoduchou masku, která pleť zpevní a vyhladí. Vezměte si lžíci tekutého medu, lžíci smetany a smíchejte to s rozdrcenými ovesnými vločkami. Masku naneste na obličej a nechte ji působit 15 minut. Pokud si lehnete, můžete si na oči dát i okurku, která je známá svým tonizujícím účinkem.