4 tipy, jak využít spinning pro spalování tuků a odreagování

4 tipy, jak využít spinning pro spalování tuků a odreagování 4 tipy, jak využít spinning pro spalování tuků a odreagování Bojujete s kily navíc, nebo byste jen ráda zpevnila své tělo? Hledáte ideální odreagování po těžkém dni v práci? Vyzkoušejte spinning!
4 tipy, jak využít spinning pro spalování tuků a odreagování
{loadposition breadcrumb}

4 tipy, jak využít spinning pro spalování tuků a odreagování

Bojujete s kily navíc, nebo byste jen ráda zpevnila své tělo? Hledáte ideální odreagování po těžkém dni v práci? Vyzkoušejte spinning!

Spinning vznikl díky profesionálním cyklistům Johnu Baudhuinovi a Johnnymu Goldbergovi, kteří v garáži v kalifornské Santa Monice zavedli skupinové lekce fitness – indoor cycling. Díky instruktážní hudbě a speciální choreografii na stacionárních kolech vytvořili program Spinning® a tento název nechali chránit po celém světě. Každý správný lektor, který vede hodiny spinning programu, by měl mít licenci JGSI – Johnny G Spinning Instructor.

Dnes je spinning jednou z nejrozšířenějších cvičebních metod na světě. Slouží jako dokonalý prostředek pro zbavení našeho těla přebytečných kil a nahromaděného stresu. Unikátní je spinning navíc i v tom, že při jízdě na kole venku se rychle projeví rozdílné fyzické schopnosti, při spinningu však můžete zajít na hodinu se svým přítelem – profesionálním závodníkem, stejně jako se svou osmdesátiletou babičkou.

Spinning vychází z cyklistiky. Žádné pohyby navíc, nic, co by vás odvádělo od cíle! Tipy pro efektivní spinningovou jízdu:
¬    Šlapejte po celém kruhu 
Využijte velkou pevnost a setrvačnost kola spinner. Energii dávejte do nohou, tam jsou největší svalové skupiny, ve kterých spálíte tukové zásoby.
¬    Uvolněte lokty i ramena
Zvýšení vašeho výkonu vychází z uvolnění, ne z napětí. Prodlužte dech a zvyšte kapacitu plic. Do vašich svalů bude proudit více okysličené krve a budou pracovat efektivněji.
¬    Vypijte minimálně litr tekutin
Bez tekutin ztrácíte pružnost svalů, a tím pádem jejich schopnost práce.
¬    Nechte se motivovat instruktorem, ale nikdy se nebojte šlapat po svém
Spinning je individuální program a správný instruktor by vás měl ve vaší snaze podpořit. Profil trati i frekvence šlapání je pro vás výzva, ne dogma. Když budete mít za sebou fyzicky náročný program, jeďte s nižší tepovou frekvencí více rovin. Naopak, pokud jste celý den seděli na židli, nebojte se přidat zátěž či nasadit více skoků než ostatní. Zkrátka buďte svá.

Související články:

3 triky, jak vybrat tu pravou kabelku
6 faktů, které musíte vědět o parfémech
4 tipy, jak si vybrat svou jarní kabelku
sledujte nás na instagramu