Pravdivá fakta o epilaci

Pravdivá fakta o epilaci Pravdivá fakta o epilaci Nechce se vám či nemáte čas neustále dokola řešit otázku odstraňování nežádoucích chloupků? Svěřte se do rukou lékaře a nechte si provést laserovou epilaci. Skoncujete tak s chloupky po celém těle jednou provždy.
Pravdivá fakta o epilaci
{loadposition breadcrumb}

Pravdivá fakta o epilaci

Nechce se vám či nemáte čas neustále dokola řešit otázku odstraňování nežádoucích chloupků? Svěřte se do rukou lékaře a nechte si provést laserovou epilaci. Skoncujete tak s chloupky po celém těle jednou provždy.

Pokud jste již unaveni z holení, vytrhávání pinzetou a horký vosk vás děsí, pak vězte, že trvalé odstranění nechtěných chloupků s pomocí laserového paprsku je tím nejlepším řešením. Nelze se vůbec divit, že se právě tato procedura těší neustále rostoucí oblibě u nás i ve světě. Laserová epilace řeší nechtěné chloupky po celém těle od obličejových partií přes podpaží, paže, intimní partie až po nohy. V případě mužů se k výčtu nejčastěji ošetřovaných míst na těle řadí také záda a krk.

MUDr. Libor Dvořáček, primář Bomton Clinic nám odpověděl na nejčastější otázky o laserové epilaci:

Jak laserová epilace funguje?

Princip trvalého odstranění chloupků spočívá v plošném a rovnoměrném ozáření laserovým světlem, které cíleně ničí pigmentovanou zárodečnou část chloupku.

Jaké partie lze laserem ošetřit?

Laserem lze ošetřit všechna místa na těle včetně intimních partií. Bolestivosti se nemusíte obávat, během ošetření dbáme na nejvyšší možný komfort i účinnost. V Bomton Clinic používáme nejnovější typ laseru GentleYAG, který je jako jeden ze dvou přístrojů na světě schválen FDA USA pro trvalou redukci ochlupení.

Je nutné ošetření opakovat?

Protože se chloupky nacházejí v různém stadiu růstu, je třeba ošetření laserem několikrát opakovat. Rozdíl uvidíte již po prvním sezení. Nejlepších a rychlejších výsledků se dosáhne na neopálené pokožce u tmavých chloupků, světlé chloupky je nutné ošetřovat vícekrát.

Musím se na laserovou depilaci připravovat?

Chloupky, které chcete odstranit, nesmíte alespoň šest týdnů vytrhávat, pouze holit či stříhat. Urychlíte úspěšnost celého zákroku. Chloupky by měly být v době epilace vyrostlé cca 0,5–1,5 mm nad povrch kůže.

Kolikrát se musí ošetření opakovat?

Počet opakování je velmi individuální a záleží na mnoha ovlivňujících faktorech, zejména hormonálních.

Bolí laserová epilace?

Během ošetření pocítíte jemné poštipování. Námi používaný přístroj GentleYAG má chlazení kůže, na přání lze použít znecitlivující krém Emla.

Co dělat po zákroku?

Bezprostředně po ošetření je nutno epilované místo chránit několik dní před mechanickým podrážděním a UV zářením a ošetřovat dle doporučení lékaře.

Související články:

3 triky, jak vybrat tu pravou kabelku
6 faktů, které musíte vědět o parfémech
4 tipy, jak si vybrat svou jarní kabelku
sledujte nás na instagramu